26 / Квітень, 2017

Юристи, економісти, проектні менеджери, землевпорядники – саме таких фахівців нині потребують новостворені ОТГ. Познайомити спеціалістів  із роботодавцями та дослідити ринок праці територіальних громад. «Ярмарок вакансій» провели у стінах Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Глибоцька територіальна громада об’єднує три населених пункти: села Михайлівка, Червона Діброва та селище міського типу Глибока. Кількість населення складає більше 10 тисяч осіб. Голова селищної ОТГ Григорій Ванзуряк переконує, саме кадрове забезпечення громади – питання, яке вимагає неабиякої уваги. Адже спеціалістів на місцях знайти не так вже й легко. Так, посада землевпорядника в їхній ОТГ вже більш ніж півроку вакантна. Також серед затребуваних кадрів – спеціалісти ЦНАПів.

ГРИГОРІЙ ВАНЗУРЯК, ГОЛОВА ГЛИБОЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ОТГ: «Вимоги визначені законодавством. Це вища освіта, це одна з основних вимог, яка стоїть перед кандидатами і фаховий профіль. Досвід роботи також важливий, але я хочу сказати, що в тих умовах, в яких ми працюємо, це є третім критерієм. Якщо на конкурс не зявляються фахівці з досвідом, то громада зобов’язана приймати на роботу навіть тих, хто тільки закінчив і отримав диплом університету, через те, що є потреба у цих спеціалістах».   

Ярмарок вакансій дав змогу молодим студентам зустрітись із головами об’єднаних територіальних громад і дізнатись про вакантні посади. Студент 4 курсу юридичного факультету Євген із Новоселиці. Його місто поки не входить до складу жодної з ОТГ. Та хлопець впевнений, що децентралізація позитивно вплине на розвиток його населеного пункту.

ЄВГЕН РОМАНЮК, СТУДЕНТ: «Повноваження йдуть вже більше до громади. Нам не будуть зверху диктувати. Кошти прийдуть більші до громади. Громада зможе сама зможу користуватись своїми котами і розпоряджатись ним. Не буде все йти наверх. Люди зможуть вирішувати, що їм краще зробити, школу чи дорогу. Тому я думаю що це на краще».

У Чернівецькій області є 16 об’єднаних територіальних громад, з них 10 утворені на базі сіл.

ТАРАС ХАЛАВКА, РЕГІОНАЛЬНИЙ КОНСУЛЬТАНТ З ПИТАНЬ КОМУНІКАЦІЇ АСОЦІАЦІЇ МІСТ УКРАЇНИ: «Утворення цих територіальних громад в селах може сприяти тому, що молодь уже не буде витікати з сільської місцевості в районні центри і реалізовувати себе там. А може реалізовувати себе на базі тієї місцевості де вони народились і проживають».

Окрім студентів та голів ОТГ на зустрічі були присутні також і викладачі.

ТАРАС ХАЛАВКА, РЕГІОНАЛЬНИЙ КОНСУЛЬТАНТ З ПИТАНЬ КОМУНІКАЦІЇ АСОЦІАЦІЇ МІСТ УКРАЇНИ: «Викладачі можуть корегувати свої програми під ці об’єднані громади. Ми можемо говорити про те, що можуть писати магістерські дослідження про процеси, які відбувається у цих громадах».

Ярмарок вакансій відбувся за сприяння Асоціація міст України у рамках проекту «ПУЛЬС» спільно з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича.

Деталі у сюжеті ТРК "Буковина":

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)