Як підвищити публічність влади – вивчали на практикумі у Житомирському РВ АМУ

18 / Грудень, 2017
15 грудня у Житомирському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум «Публічна влада: документування управлінської діяльності та її висвітлення, доступ до публічної інформації та електронні звернення». Захід проведено в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь сільські, селищні голови, їх заступники, начальники управлінь та відділів. З вітальним словом перед учасниками виступила керуюча справами Житомирського виконкому міської ради Ольга Пашко. Вона  зауважила, що із правильного документування діяльності починається налагоджена робота усього апарату ради. Так, закуплені планшети для членів виконкому, депутатів міської ради, працівників оргвідділу та муніципальної інспекції, впроваджується міська цільова програма «Прозора влада відкрите місто» та ін. Ольга Пашко розповіла, що Житомирська міська рада цього року отримала відзнаку «Рада дружня до медіа».
Заступник начальника управління звернень та діловодства Житомирської міської ради Лариса Лукашик поділились досвідом впровадження законодавства про звернення громадян, основними вимогами до складання та оформлення документів.
 Модератор заходу Олена Залевська презентувала законодавчі акти щодо розгляду електронних звернень громадян, електронних петицій, залучення громадян до участі в управлінні місцевими справами та застосування принципів прозорості, відкритості та підзвітності для належного врядування.
Під час практичних завдань секретарі сільських рад та фахівці відділів організаційної, інформаційної роботи та діловодства змоделювали відповіді на листи, електронні петиції та консультацій з громадськістю. Кожен пропонував свою відповідь, власне бачення подальших дій, а далі аналізували їх, закріплювали правильність рішень зачитуванням певних норм відповідного закону. У результаті були спільно визначені недоліки та помилки, які допускаються під час написання відповідей, роботі із електронними зверненнями, електронними петиція та публічною інформацією.
 
                      

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)