27 / Січень, 2017
Саме громади визначатимуть скільки медичних закладів та яких саме має бути в їхньому госпітальному окрузі. Якою буде медична допомога вирішуватимуть Госпітальні ради – дорадчі органи, створені місцевими радами кожного округу (районними, міськими, ОТГ). Вони розроблятимуть п’ятирічні плани розвитку госпітального округу.
Про це йшлося під час брифінгу в «Укрінформі» 27 січня за участю Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка, виконавчого директора Асоціації міст України Мирослава Пітцика та заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка.
До Госпітальних рад входитимуть представники кожного міста обласного значення, району та ОТГ госпітального округу пропорційно до чисельності їх населення. Саме місцеві ради – учасники госпітального округу вирішуватимуть, який обсяг медичної допомоги надаватиметься закладами охорони здоров’я,  яким чином буде організовано доставка пацієнтів з сіл та містечок до лікарень тощо. «Наша єдина вимога – доїзд до інтенсивної якісної терапії має становити 60 хвилин», – наголосив Геннадій Зубко.
В Асоціації міст України наполягають на тому, що мережа закладів охорони здоров’я має бути збережена. «Жодна лікарня, яка є сьогодні в громаді, навіть невеличкій, не може бути закрита», – підкреслив Мирослав Пітцик. Така ж позиція і Кабінету міністрів. «Я хотів би повідомити, що жодний медичний заклад в умовах такого реформування не буде закритий. Він буде ще більше підсилений можливостями надання послуг», – сказав Геннадій Зубко.
Про доцільність поєднання найнеобхідніших медичних та соціальних послуг в рамках єдиного центру медико-соціальної допомоги йдеться в секторальній стратегії «Охорони здоров’я», підготовленої ще торік Асоціацією міст України. «Кожна лікарня, яка є в громаді, має бути максимально задіяна, щоб надавати медичні і соціальні послуги людям. Це будуть центри здоров’я, де прийматимуть пацієнтів сімейні лікарі, надаватимуться послуги соціального захисту, проводитиметься діагностика», – заявив Мирослав Пітцик. Особливо це важливо в сільській місцевості, де є потреба в догляді за людьми похилого віку, яким потрібна як медична, так і соціальна допомога. Крім того, мешканці сіл матимуть можливості для реабілітації після інфарктів, інсультів тощо.  
У рамках проведення медичної реформи зміняться підходи до фінансування системи охорони здоров’я, але розмір медичної субвенції зменшувати влада не збирається. «По фінансуванню нічого не змінилося. Медична субвенція в якому обсязі була, така і буде», – запевнив Геннадій Зубко. Мирослав Пітцик нагадав, що уряд врахував пропозицію АМУ щодо розподілу обсягу медичної субвенції між первинною і вторинною медичною допомогою в об'єднаних територіальних громадах. Частина медичної субвенції, яка має залишатися в об'єднаних територіальних громадах для організації надання первинної медичної допомоги, становитиме 40%.
 
   
 
  
   
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)