12 / Жовтень, 2018
12 жовтня у Володимир-Волинському міська рада та представництво ЮНІСЕФ в Україні підписали Меморандум про наміри та взаємодію. Відтепер волинське княже місто – громада, багаторічний член Асоціації міст України (АМУ) – стала містом-кандидатом на отримання офіційного статусу «Громади, дружньої до дітей та молоді».
 
Свої підписи під Меморандумом поставили Наталія Бородчук, представник ЮНІСЕФ та Петро Саганюк, міський голова Володимира-Волинського, член правління Асоціації міст України. Мета Меморандуму – консолідація зусиль АМУ та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), спрямованих на створення належних умов для розвитку дітей та молоді, зокрема, шляхом покращення якості послуг у сфері соціального захисту, освіти, охорони здоров’я в контексті децентралізаційної реформи.
 
 
"Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) займається питаннями дітей та молоді, реалізовуючи чимало програм у сферах освіти, охорони здоров’я та гуманітарній. Та ця ініціатива особлива, бо дає поштовх для розвитку громади та міста, визначає і вказує на пріоритети, дає можливість оцінити комплексно всі заходи щодо створення комфортної території для життя саме дітей та молоді. Це великий крок, але він лише перший у процесі отримання почесного статусу «Громада, дружня до дітей та молоді», але переконана, що ви зможе пройти всі етапи і процедуру достойно та отримаєте статус вже найближчим часом", – наголосила пані Бородчук
 
Підписаний Меморандум, зі слів представника ЮНІСЕФ, окреслює порядок участі міста у глобальній Ініціативі, яка започаткована понад 15 років тому, та передбачає надання організаційної та технічної допомоги від ЮНІСЕФ і підтверджує зобов’язання громади створити сприятливіше середовище для розвитку дітей та молоді.
 
"Дякуємо Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Асоціації міст України, яка є вашим партнером, за довіру до нашого міста. Приємно, що АМУ постійно підтримує наші ініціативи і не лише в цьому напрямку. Так цьогоріч у Володимир-Волинський посів перше місце у номінації «Краща практика» у Всеукраїнському конкурсі «Міста, дружні до дитини», який оголосила Асоціація", – сказав Петро Саганюк.
 
Зауважимо, що процес здобуття цього статусу має визначену процедуру і передбачає активне залучення дітей та молоді на всіх етапах, перший із них – проведення аналізу їхнього становища. Далі міська рада зобов’язується розробити та прийняти план дій, який сприятиме створенню чистого, безпечного та комфортного середовища для цих груп городян. Муніципалітет також повинен мати ресурси для виконання вищезгаданого плану дій, після впровадження якого громада пройде процес незалежної оцінки і в разі успіху отримає статус «Громади, дружної до дітей та молоді».
 
 
"Вплив місцевої влади важко переоцінити, адже саме від неї значною мірою залежить комфортне життя людей. Тому впровадження глобальної ініціативи ЮНІСЕФ в Україні можливе саме в тісній співпраці з органами місцевого самоврядування та партнерами. Один із ключових партнерів ЮНІСЕФ щодо взаємодії з місцевим самоврядуванням у рамках всесвітньої ініціативи ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді» (Child and Youth Friendly Cities Initiative) – Асоціація міст України. Співпраця дає позитивні результати і, сподіваємося, що так буде і надалі" – сказала Наталія Бородчук.
Прикметно, що саме завдяки активній співпраці Проекту «ПУЛЬС» із ЮНІСЕФ, переможець конкурсу серед громад «Міста, дружні до дитини» – Володимир-Волинський потрапив до переліку кращих громад України, які першими повноцінно долучаться до всесвітньої ініціативи.
 
"Надзвичайно приємно, що Володимир-Волинський нині підписав Меморандум про співпрацю з ЮНІСЕФ. Це, окрім іншого, дасть можливість залучати додаткові інвестиції на реалізацію важливих програм, щоб створити середовище, дружнє до дітей та молоді. Місто ще раз підтвердило важливість співпраці між владою, громадою та бізнесом, бо діти – гарна інвестиція у майбутнє", – резюмував на завершення зустрічі Богдан Самойленко, виконавчий директор Волинського РВ АМУ, який розділив приємність підписання важливого для громади-члена Асоціації міст України, документу.
В Україні про намір приєднатися до цієї ініціативи ЮНІСЕФ завили понад 160 сіл, селищ та міст. Володимир-Волинський увійшов до першої когорти, а це 22 муніципалітети – лідерів у впровадженні ініціативи, які отримують технічну підтримку ЮНІСЕФ. 
 
Нагадаємо, що 5 жовтня Вінниця також підписала Меморандум з ЮНІСЕФ про взаємодію.
 

29 березня 2018 року відбулося підписання Меморандуму щодо впровадження в Україні ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» між ЮНІСЕФ, Урядом України та партнерами. Партнерами ініціативи в Україні є Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об'єднаних територіальних громад» та Громадська спілка «Національна молодіжна рада України».

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)