25 / Травень, 2017
24-25 травня у Києві проходить ІІІ Національний форум з підтримки експорту. Захід організовано системою Торгово-промислових палат в Україні та Київської міською державною адміністрацією за підтримки Кабінету Міністрів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Мінфіну, МЗС, Міністерства інфраструктури, обласних державних адміністрацій та ін.
У форумі взяли участь близько 200 представників публічного та приватного сектору зацікавлених у розвитку експортного потенціалу України. Асоціацію міст України представляв експерт АМУ з питань місцевого економічного розвитку Ігор Пітцик.
Експорт України за І квартал 2017 року зріст на 34% за рахунок харчової промисловості, сільського господарства та металургії. Експортні промисловості мають бути ключовим вектором стратегічного розвитку України, що і відображено в Експортній стратегії України.
В березні 2017 року презентовано експортну стратегію України. Експортна стратегія України –це запит бізнесу, головною ціллю якої є інноваційний експорт.
Стратегічні цілі Експортної стратегії України:
1. Диверсифікація експорту
2. Розвиток послуг здатних підвищити конкурентоспроможність.
3. Підвищення компетенції МСП.
Наступний крок, секторальні стратегії та крос секторальні стратегії, які будуть розроблятись в рамках Експортної стратегії України.
Російський ринок з невисокими вимогами до якості призвів до слабкого рівня конкурентоспроможності українського експорту на світових ринках. Тепер, після втрати російського ринку та переорієнтації нашого експорту, яка проходить досить тяжко, ми розуміємо, які у нас відкриваються нові можливості, які великі перспективи ми маємо.
Перед нами стоїть важливе завдання, перехід від сировинного експортера в експортера продукції глибокої переробки, зокрема у сфері харчування.
Світові індекси, зокрема індекс розвитку інфраструктури показують, що зі сторони держави нам потрібне спрощення та вдосконалення митних процедур, сертифікації.
Також в України вже більше року функціонує Офіс промоції експорту, який допомагає бізнесу виходити на міжнародні ринки шляхом підготовки інформації та аналітики, проведення освітніх платформа, надання експортного консалтингу.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)