21 / Квітень, 2021
21 квітня 2021 року у онлайн форматі відбулося установче засідання оновленої фахової мережі Асоціації міст України з питань житлово-комунального господарства. Захід відбувся в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю».
Участь у засіданні взяли близько 50 представників органів місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські голови та їх заступники, керівники (представники) виконавчих органів сільських, селищних, сільських рад з питань житлово-комунального господарства. 
Фасилітатором заходу виступив Олег Гарник, експерт з питань публічних (комунальних) послуг та відповідної інфраструктури Аналітичного центру Асоціації міст України.
Також до дискусії долучилася заступник директора Департаменту економіки систем життєзабезпечення Міністерства розвитку громад та територій України– начальник відділу тарифної політики Наталія Кравченко.
Відкрив захід експерт АМУ Олег Гарник, який привітав учасників та зазначив, що секція АМУ з питань ЖКГ  - це спільнота фахівців, які відповідальні за формування, розвиток, впровадження секторальних політик, заходів в органах місцевого самоврядування. Він ознайомив присутніх з метою створення фахової мережі з питань ЖКГ, порядком і змістом її діяльності, а також з напрямками реформування сфери житлово-комунального господарства. В рамках мережі відбуватимуться онлайн зустрічі з обміну практичним досвідом та професійними знаннями. Саме під час таких зустрічей напрацьовуватимуться питання порядків денних діалогових заходів, на які запрошуватимуться представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, профільних громадських організацій. Фахівці органів місцевого самоврядування, які працюють в рамках мережі, долучатимуться до діалогових заходів як спікери та/або учасники. «Розбудова секторальної мережі дозволить профільним фахівцям органів місцевого самоврядування набути нових знань і практичних навичок для розвитку сфери ЖКГ на базовому рівні, і забезпечити надання якісних послуг населенню. Разом ми будемо обмінюватися досвідом і знаннями, вирішувати проблеми, які є спільними для всіх громад», - зазначив Олег Гарник. Він зауважив, що сфера ЖКГ постійно перебуває у стані реформування, нині -  у зв’язку із завершенням децентралізації, зміною адміністративно-територіального устрою, оновленням нормативно-правової бази, що регулює сферу. Тому необхідно оперативно та фахово реагувати на виклики сьогодення. 
 
 
 
Представниця Мінрегіону Наталія Кравченко представила учасникам бачення Міністерства щодо подальшого реформування сфери житлово-комунального господарства. «Актуальним для всіх громад залишається питання реалізації законодавства, що регулює сферу ЖКГ. Початок реформування галузі був пов'язаний з прийняттям низки законів, які б мали повністю змінити систему взаємовідносин у сфері ЖКГ. Якби ці всі закони в комплексі почали працювати, зміни би відбулися. Однак так склалося, що у законодавстві було надано багато прав співвласникам, які за цей час не скористалися наданими можливостями. У зв’язку з цим, зокрема, виникає чимало проблем, які мають вирішувати органи місцевого самоврядування. Перехідний період, визначений законодавством, затягнувся на тривалий термін. Тому на часі  - внесення змін до законодавства і вирішення цих проблем. Необхідно прописати чітку норму, яка б врегулювала всі спірні питання. Також спільними зусиллями було напрацьовано низку законодавчих ініціатив і 3 грудня 2020 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг», який покликаний забезпечити стабільність надання послуг споживачам та вирішити нагальні питання в сфері ЖКГ. Якби цей Закон був підписаний, ми б почали працювати над підзаконними нормативно-правовими актами, що дозволило б реалізувати ці норми. Однак поки ми очікуємо на підписання, щоб почати рухатися далі», - розповіла Наталія Кравченко.
У ході заходу експерт АМУ Олег Гарник зосередив увагу на критичній необхідності реформування галузей ЖКГ, а саме: поводження з відходами, водопостачання та водовідведення, теплопостачання, забезпечення благоустрою. 
Також були обговорені проблемні питання підготовки до наступного опалювального сезону, тарифної політики, заборгованостей, забезпечення благоустрою, оплати праці та інші. Було опрацьовано питання укладення договорів про надання житлово-комунальних послуг за законом України «Про житлово-комунальні послуги» за умови карантинних обмежень.
Підводячи підсумки, Олег Гарник подякував всім за участь і спілкування, та закликав до плідної співпраці: «Сьогоднішнє засідання – перший крок у формуванні більшої мережі фахівців ЖКГ, які працюватимуть більш ефективно на благо громад, щоб споживачі отримували ще якісніші послуги. Також ця мережа допоможе нам оперативно обмінюватися досвідом, фахово та комплексно вирішувати питання, напрацьовувати законодавчі ініціативи, які б покращували систему ЖКГ».
 
Онлайн-захід відбувся в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).
 
Нагадаємо, Асоціація міст України в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю» оновила склад фахових секцій
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)