09 / Жовтень, 2018
3 жовтня 2018 року на засіданні Уряду було затверджено Концепцію розвитку громадянської освіти в Україні, яка передбачає визначення ціннісних орієнтирів, завдань та специфічних підходів до громадянської освіти, характеристику системи громадянської освіти, а також підготовку нормативно-правової бази.
У зазначеному документі громадянська освіта розуміється як навчання та громадянське виховання на основі національних та загальнолюдських цінностей.
Громадянська освіта має охоплювати всі види освіти (формальну, неформальну, інформальну), а також всі складники освіти, всі рівні освіти і всі вікові групи громадян, зокрема освіту дорослих, та бути спрямованою на формування громадянських компетентностей.
Урядовим рішенням також передбачено завдання Міністерству освіти і науки разом із зацікавленими центральними органами виконавчої влади розробити та подати у шестимісячний строк Кабінетові Міністрів України проекти Стратегії розвитку громадянської освіти на період до 2022 року та плану заходів щодо її реалізації.
"Запровадження правової освіти громадян, зокрема в частині розуміння та вміння реалізовувати власні конституційні права та обов’язки, та посилення здатності брати участь у суспільному житті, використання можливості впливу на процеси прийняття рішень на всеукраїнському, місцевому рівнях (реалізація права на участь) дозволить посилити роль кожного члена громади у прийнятті важливих рішень на локальному рівні , що в цілому впливе позитивно на місцеве врядування", - зазначає аналітик АМУ Людмила Мозгова.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)