11 / Січень, 2019
10 січня у м. Ічня Чернігівської області пройшло перше засідання Робочої групи з розробки Стратегії розвитку Ічнянської міської територіальної громади.
Зі вступним словом до учасників звернувся Перший заступник міського голови Бондар Олександр Іванович, який привітав всіх присутніх, висловив слова вдячності, що саме Ічнянська міська ОТГ стала однією із 10 ОТГ України, котра бере участь у проекті «Сприяння стратегічному розвитку територіальних громад малих міст», який реалізується Асоціацією міст України спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини і Європейським Союзом, в рамках якого здійснюється розроблення Стратегії, плану заходів з її реалізації та відповідних систем моніторингу.
Консультант зі стратегічного планування Руслан Фронц розповів про проект «Сприяння стратегічному розвитку територіальних громад малих міст» та окреслив календарний план розробки Стратегії розвитку Ічнянської ОТГ.
Експерт з місцевого економічного розвитку Ігор Гірчак ознайомив учасників з теоретичною частиною та відзначив важливість розуміння членами Робочої групи поняття «стратегічне планування», для чого органам місцевого самоврядування створювати Стратегію, які є робочі органи з її розробки, етапи розробки та які подальші кроки після написання стратегічного документу тощо. Консультант детально розповів про методологію і процес стратегічного планування. «Стратегія розвитку розробляється здебільшого на 10 років. Звичайно, документ не є сталим. Незмінним лише залишається стратегічне бачення – те, до чого прагнемо й напрями, а ось методи досягнення цієї мети уже можуть змінюватися. Проте усі кроки, які здійснює влада, повинні так чи інакше сприяти втіленню в реальність кінцевої мети», - зазначив Ігор Гірчак. Він наголосив на важливості відповідального ставлення до написання цього документа та вагомості ролі Робочої групи у процесі створення Стратегії.  Також Ігор Гірчак презентував Профіль Ічнянської міської об’єднаної територіальної громади.
Крім того, в Ічнянській громаді пройшло опитування мешканців та підприємців, яке проаналізували консультанти проекту та представили його результати.
Під час першого засідання учасники запланували наступні кроки роботи.
  
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)