25 / Жовтень, 2018
31 жовтня 2018 року о 14:30 годині в Асоціації міст України відбудеться робоча зустріч за участі представників Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Європейської Комісії, Асоціації міст України, ДТЕК, міських та селищних голів.
Захід буде присвячено обговоренню питань реконверсії вугільних регіонів та впровадження проектів, спрямованих на врегулювання проблем соціально-економічного розвитку українських територій, на яких розташовані вугільні підприємства.
Необхідність проведення реконверсії вугільних регіонів пов‘язано із тим, що запаси вугілля шахт з часом вичерпаються, тому важливо планувати нові інвестиційні проекти та вивчати можливості використання наявної бази для їх реалізації. Адже якщо діяльність громади пов‘язана в основному через функціонування підприємств, які займаються видобутком вугілля, то в разі їх закриття життєдіяльність громад буде знаходитись під загрозою.
Так, відповідно до Розпорядження КМУ від 06.06.2018 року № 497-р «Про затвердження плану заходів з реалізації етапу “Реформування енергетичного сектору (до 2020 року)” Енергетичної стратегії України на період до 2035 року “Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність» в Україні у 2018 році передбачено виконання такого заходу як - розроблення та прийняття програми соціальної реконверсії регіонів закриття вуглевидобувних підприємств з використанням найкращих європейських практик.
В контексті цього Директорат викопних видів палива Міністерства енергетики та вугільної промисловості України звернувся до  Асоціації міст України із пропозицією сформувати Платформу вугільних територій за участі міських, селищних, сільських голів вугільних територій для обговорення та вирішення питань трансформації вугільних регіонів і визначення напрямів їх розвитку.
Шляхом опитування, яке провело Асоціація міст України, сформовано перелік громад з Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Львівської, Волинської областей, органи місцевого самоврядування яких проявили ініціативу у співпраці з центральними органами влади та міжнародними інституціями з метою реконверсії вугільних територій. Кількість таких громад – 25.
Асоціація міст України вважає, що така ініціатива Міністерства енергетики та вугільної промисловості України зможе позитивно вплинути на розвиток громад, на території яких розташовані вугільні підприємства. Адже органи місцевого самоврядування зможуть ознайомитися із успішним досвідом країн ЄС, в частині реконверсії вугільних регіонів, та матимуть можливість залучити додаткові фінансові ресурси для реалізації інвестиційних проектів на своїх територіях.
Результати робочої зустрічі будуть викладені в галузі «Сталий економічний розвиток».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)