11 / Грудень, 2017
7 грудня Урядовий комітет з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності схвалив висновок до проекту Закону України «Про внесення змін до статей 14 та 168 Податкового кодексу України щодо зарахування податку з доходів фізичних осіб по місцю знаходження виробничих підрозділів» (№7149 від 29.09.2017).
Маючи на меті удосконалення механізму зарахування до місцевих бюджетів податку з доходів фізичних осіб, законопроект передбачає внесення змін до підпункту 14.1.30. пункту 14.1. статті 14 та підпунктів 168.4.2., 168.4.3., 1684.4.4 пункту 168.4. статті 168  Податкового кодексу України. Зокрема, ці статті доповнюються новим поняттям «виробничий структурний підрозділ», яке для цілей справляння податку застосовується у визначенні, встановленому Господарським кодексом України.
Прийняття таких змін сприятиме сплаті та перерахуванню податку, нарахованого та утриманого з найманих працівників як відокремлених, так і виробничих структурних підрозділів юридичних осіб, до місцевих бюджетів за належністю, а саме - за місцем розташування таких підрозділів. Таким чином буде забезпечено повноту надходження зазначеного податку до місцевих бюджетів.
Слід зазначити, що внесення таких змін вкрай актуальне для об’єднаних територіальних громад, які нині позбавлені значного ресурсу у вигляді недоотриманого податку з доходів фізичних осіб.
Під час засідання Урядового комітету Асоціація міст України висловила підтримку законопроекту №7149, а також направила відповідний лист до парламентського Комітету з питань податкової та митної політики.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)