29 / Квітень, 2020
Сьогодні, 29 квітня 2020 року, під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулось засідання Уряду. Позицію Асоціації міст України під час засідання представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Під час засідання Уряд вніс зміни до порядку надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на освіту, а також ухвалив план заходів, спрямованих на продовження реформи професійної (професійно-технічної) освіти. Йдеться про такі акти:
Постанова Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 року «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 12 лютого 2020 року № 100» (проєкт)
Актом вносяться зміни до пункту 7 Порядку та умов надання субвенції на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів». Ідеться про доповнення переліку представників комісії МОН з перевірки поданих обласними, Київською міською держадміністраціями документів членами ВРУ України з питань бюджету. Також постановою Кабінету Міністрів України вносяться зміни в обсяги розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію програми “Спроможна школа для кращих результатів” у 2020 році. Вони викликані змінами від 13.04.2020 року у Державному бюджеті України, зокрема, зменшенням обсягу субвенції на 1 млдр грн до 2,5 млрд гривень.
Постанова Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 року «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2018 р. № 237 і від 12 лютого 2020 р. № 105» (проєкт)
Постановою Кабінету Міністрів України вносяться зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 12 лютого 2020 року № 105, що стосуються внесення змін до обсягів розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» у 2020 році. Зміни викликані зменшенням від 13.04.2020 року обсягу субвенції у Державному бюджеті України на 361 млн грн до 1,06 млрд грн. Також документ вносить зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 4.04.2018 року № 237, якими, зокрема, передбачається щомісячне замість щоквартального подання інформації в МОН про використання субвенції та коштів місцевих бюджетів у частині співфінансування обласними та Київською міською державними адміністраціями. Оскільки обсяг субвенції зменшено, то проєктом постанови зупинено до 1 січня 2021 року дію підпунктів 2-4 пункту 4 Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа”, в яких ідеться про підвищення кваліфікації педагогічних працівників та проведення супервізії за кошти субвенції. Також зупинено дію пунктів 6-11, абзацу 7-12 пункту 15 Порядку та умов надання субвенції щодо оплати послуг із проведення супервізії та спрямування на це відповідних видатків субвенції.
У той же час АМУ наголошує на ризику перекладання державою необхідності здійснювати видатки на підвищення кваліфікації вчителів НУШ із місцевих бюджетів, оскільки статтею 59 Закону України «Про освіту» передбачено обов’язковість щорічного підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 року «Про затвердження плану заходів на 2020—2027 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері професійної (професійно-технічної) освіти “Сучасна професійна (професійно-технічна) освіта” на період до 2027 року» (проєкт)
Актом затверджується план заходів на 2020—2027 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері професійної (професійно-технічної) освіти “Сучасна професійна (професійно-технічна) освіта” на період до 2027 року. Зокрема, йдеться про реалізацію у 2020 році та завершення у 2021 році пілоту з передачі фінансування закладів професійної (професійно-технічної) освіти, розташованих у містах-обласних центрах, з обласних бюджетів, що відповідає позиції Асоціації міст України. Також проєктом пропонується у 2020 році розробити і внести на розгляд Уряду проєкт Закону України «Про професійну (професійно-технічну) освіту», переглянути перелік професій загальнодержавного значення та здійснити інші заходи, спрямовані на продовження реформи професійної (професійно-технічної) освіти.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)