31 / Січень, 2018
Кабінет Міністрів України на засіданні 31 січня розглянув та схвалив проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України».
Цей законопроект створює правове підґрунтя для запровадження середньострокового бюджетного планування на всіх рівнях бюджетної системи, передбачає подальший розвиток програмно-цільового методу, а також удосконалення окремих норм Бюджетного кодексу України. Пропонується оновлення бюджетного календаря, тобто уточнюються терміни підготовки необхідної інформації.
Окрім того, передбачено запровадження місцевого фінансового плану, який ґрунтуватиметься на Бюджетній декларації, що стане першим кроком до запровадження середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні. Крім того, на виконання Стратегії управління державними фінансами пропонується доповнити Бюджетний кодекс України положеннями щодо підвищення рівня доступності інформації про бюджет.
Асоціація міст України підтримує цей законопроект, зокрема, необхідність запровадження планування місцевих бюджетів на середньострокову перспективу, оскільки такі зміни були розроблені на виконання Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2017-2020 роки». Нагадаємо, у  цю Стратегію повністю імплементовано положення розробленої АМУ Стратегії галузі «Місцеві фінанси» (базовий програмний документ Асоціації міст України в галузі фінансів, розроблений в рамках діяльності проекту ПУЛЬС), зокрема і щодо середньострокового бюджетного планування на рівні громад.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)