04 / Квітень, 2018
4 квітня Уряд схвалив Постанову «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад» та Розпорядження «Про затвердження розподілу обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2018 році». Прийняття цих документів сприятиме подальшому розвитку інфраструктури ОТГ.
Відповідно до проекту Постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад», передбачається:
  • зобов‘язати виконавчі комітети міських, селищних, сільських рад протягом двох місяців з дня набрання чинності Постанови, якою затверджується розподіл субвенції на відповідний рік, подавати перелік проектів з проектними заявками на весь обсяг коштів, передбачений ОТГ. Це сприятиме ефективному, раціональному використанню державних коштів та повного його освоєння до закінчення бюджетного періоду;
  • виключити як вимогу для отримання такої субвенції вимогу щодо відповідності межі ОТГ межам, визначеним перспективним планом формування громад області.
Розпорядження КМУ «Про затвердження розподілу обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2018 році» передбачається розподіл коштів між бюджетами 665 ОТГ пропорційно до площі та кількості сільського населення в розмірі 1,9 млрд грн. Кошти будуть спрямовані на ремонт шкіл, дитячих садочків, доріг, впровадження енергоефективних заходів тощо, що в цілому позитивно вплине на формування інфраструктури ОТГ.
Обидва документи було раніше погоджено з Асоціацією міст України, яка надавала свої зауваження/пропозиції, і їх було враховано.
Крім цього, Уряд схвалив Постанову «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа»» в розмірі 1 млрд грн. Завдяки такому рішенню відбудеться оновлення освітнього середовища більшої кількості закладів загальної середньої освіти. 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)