Управління земельними ресурсами – тема практикуму в Хмельницькому РВ АМУ

01 / Березень, 2019
1 березня у Хмельницькому регіональному відділенні АМУ пройшов практикум із застосування законодавства на тему: «Механізми підвищення ефективності управління земельними ресурсами в територіальних громадах. Проблемні питання в сфері земельних відносин». Захід відбувся в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: міські, селищні, сільські голови та землевпорядники. У відкритті заходу взяв участь виконавчий директор Хмельницького РВ АМУ Петро Калинюк, який поінформував про діяльність АМУ у напрямку захисту прав місцевого самоврядування та удосконалення нормативно-правової бази роботи органів місцевого самоврядування, в тому числі і в земельних питаннях.
Модератор практикуму – заступник начальника управління земельних ресурсів та земельної реформи департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради Юлія Данюкіна. Вона наголосила, що оформлення правовстановлюючих документів на користування земельних ділянок – це основа роботи у напрямку управління землями комунальної власності, оскільки цей ресурс є важливим джерелом доходу місцевих бюджетів. Тому важливо знаходити компроміси та досягати домовленостей під час роботи із землекористувачами або ж добиватися забезпечення прав громади у судовому порядку.
Під час заходу відбулося обговорення новацій земельного законодавства, особливостей передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення у комунальну власність тощо. Учасники зосередили увагу на вивченні шляхів вдосконалення ефективності управління земельними ресурсами в територіальних громадах, відповідальності за використання земельної ділянки без правовстановлюючих документів, особливостей набуття громадянами права на ділянку за давністю користування згідно зі ст. 119 Земельного кодексу України. Окрему дискусію викликає тема отримання грошової компенсації за земельні ділянки учасниками АТО.
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)