27 / Березень, 2017

24-25 березня у Львові відбулося засідання Секції фінансистів, яке проводила Асоціація міст України у співпраці з Асоціацією фінансистів України. Захід проходив у рамках V Всеукраїнського форуму місцевого самоврядування. Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники – фінансисти міських, селищних та сільських рад з усієї України, директор Центру впровадження децентралізаційної реформи АМУ Володимир Мягкоход, аналітик АМУ Ігор Онищук, представник Секретаріату Комітету Верховної Ради з питань бюджету Марія Криволап та інші учасники фінансового сектору. 
Відкрив засідання Секції Львівський міський голова, Голова Львівського РВ АМУ Андрій Садовий, який наголосив на важливості фінансової децентралізації як запоруки посилення спроможності громад. 

 

Були розглянуті фінансові аспекти децентралізації влади: проблемні питання виконання місцевих бюджетів, законодавчі ініціативи в сфері місцевих фінансів, фінансові аспекти Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та ін. Учасники засідання обговорили питання наповнення місцевих бюджетів, а також фінансові перешкоди розвитку громад.  

 

Засідання Асоціації фінансистів України – це не тільки обговорення найбільш актуальних фінансових проблем місцевого самоврядування, але й платформа для генерування ідей та пошуку рішень щодо побудови ефективної бюджетної системи, що забезпечує баланс інтересів держави та місцевого самоврядування, ефективне виконання функцій органів місцевого самоврядування для задоволення потреб територіальних громад. Зважаючи на необхідність удосконалення бюджетного законодавства в рамках проведення реформи місцевого самоврядування і територіальної організації влади для впровадження в Україні дієвої системи місцевих фінансів європейського зразка, такі засідання будуть проводитися постійно в різних регіонах країни.

 

За результатами обговорень у Львові Асоціація фінансистів України рекомендувала:

  1. Внести зміни до Податкового кодексу щодо відновлення акцизного податку з роздрібного продажу нафтопродуктів та не допустити прийняття законодавчих ініціатив щодо скасування акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів.
  2. Запровадити пільгові тарифи на електроенергію для зовнішнього освітлення та міського електротранспорту в зв’язку з значними навантаженням на місцеві бюджети через підвищення тарифів на електроенергію.
  3. Невідкладно погасити заборгованість місцевих бюджетів перед державним бюджетом по середньострокових позиках.
  4. Передати фінансування ПТУ на обласний рівень за рахунок субвенції з державного бюджету.
  5. Збільшити обсяги освітньої та медичної субвенцій.
  6. Передбачити в державному бюджеті на 2017 рік субвенцію на компенсацію пільгового перевезення окремих категорій громадян.
  7. Не допустити прийняття нормативно-правових актів, що звужують самостійність місцевого самоврядування, зокрема проект постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження Типового рішення про встановлення місцевих податків і зборів, Типового положення про оподаткування платою за землю, Типового положення про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».
  8. Внести зміни до Бюджетного кодексу України щодо закріплення за місцевими бюджетами податку на доходи фізичних осіб з пасивних доходів з метою зміцнення дохідної бази місцевих бюджетів, підвищення ступеня їх фінансової незалежності.

 

Дивитися відео (обговорення фінансових питань та результатів засідання Асоціації фінансистів України з 6:18:00)

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)