10 / Жовтень, 2018
9 жовтня 2018 року в парламенті відбулася робоча зустріч народних депутатів України Капліна С.М., Продан О.П. та Королевської Н.Ю. з представниками малого і середнього бізнесу за участю представників Міністерства соціальної політики України, Державної служби України з питань праці, Пенсійного фонду України, Національної поліції України, Державної фіскальної служби України, Фонду соціального страхування України, Асоціації міст України, об’єднань профспілок. Організатором робочої групи був Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.
 
Перед народними депутатами та представниками державних органів влади було порушено питання щодо невідповідності штрафних санкцій рівню реальних доходів представників малого та середнього бізнесу та необхідності перегляду переліку обов’язкових документів для ведення кадрового обліку. Крім того, учасники робочої зустрічі порушили питання про відсутність на рівні закону положень, що закріплюють поняття «інспекційного відвідування», яке міститься у постанові Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України» від 26.04.2017 року №295.
За результатами заходу частина учасників підтримала Резолюцію робочої зустрічі, якою рекомендували народним депутатам України звернутися:
  • до Голови Верховної Ради України щодо необхідності термінового розгляду та прийняття законопроектів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання адміністративної відповідальності за порушення трудового законодавства» (р. №5711) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб'єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення» (р. №6489);
  • до Уряду щодо приведення постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України» №295 від 26.04.2017 року у відповідність із Конституцією України та Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»;
  • до Міністерства соціальної політики України з проханням розглянути питання про внесення змін до законодавчих актів щодо визначення термінів «недопущення до перевірки» та «створення перешкод у проведенні перевірки», а також зменшення переліку кадрових документів, які повинні вести роботодавці малого і середнього бізнесу.

Позицію Асоціації міст України представляв Аналітик АМУ Назар Миколюк. Асоціація в цілому підтримує зменшення тиску на малий бізнес. Водночас, законопроект № 6489 позбавляє органи місцевого самоврядування права здійснювати контроль за дотриманням законодавства про працю. Асоціація не підтримує його прийняття. На думку АМУ позбавлення органів місцевого самоврядування повноважень не сприятиме детінізації. Нагадаємо, що ОМС отримали повноваження з контролю тому що:
1) саме на місцях найкраще знають, які роботодавці порушують закон у сфері праці та зайнятості;
2) саме на місцях найбільше зацікавлені у детінізації праці, зокрема, з метою отримання частки ПДФО.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)