12 / Січень, 2018
11 січня 2018 року в Міністерстві освіти і науки України під головування заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея відбувся семінар-нарада для представників міських рад міст обласного значення-обласних центрів щодо призначення на посаду директорів закладів професійно-технічної освіти. Участь у заході взяли Департамент професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України під керівництвом Миколи Кучинського, аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова, заступники міських голів із гуманітарних питань, директори департаментів освіти та начальники управлінь освіти міст обласних центрів.
Зважаючи на те, що така нарада для керівників міст-обласних центрів проводиться вперше в Міністерстві освіти і науки України, Павло Хобзей розповів про основні аспекти реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», зокрема проінформував учасників зібрання про стан та перспективи фінансування цієї реформи з Державного бюджету України. Також заступник Міністра розповів про принципи підвищення заробітної плати вчителям відповідно до постанови, що була прийнята сьогодні на Уряді (за рахунок освітньої субвенції підвищується на 18% у звʼязку з просуванням на 1 розряд по Єдиній тарифній сітці, все інше підвищення відбуватиметься за рахунок надбавок з 5-30%). Нагадуємо, що надбавка встановлюється рішенням засновника за кошти місцевого бюджету.
Павло Хобзей звернувся до представників міських рад із проханням при встановленні надбавок враховувати результативність роботи педагогів, а також їх внесок у реалізацію реформи.
Після обговорення питань реформи загальної середньої освіти вести нараду продовжив директор Департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України Микола Кучинський. Ішлось про стан управління закладами професійно-технічної освіти. Нагадуємо, що 25 жовтня 2017 року на засіданні Уряду прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України № 831-р «Питання управління державними професійно-технічними навчальними закладами, підпорядкованими Міністерству освіти і науки України». Ним передано на тимчасове виконання обласним та Київській міській адміністраціям функції з управління підпорядкованими Міністерству освіти і науки державними професійно-технічними навчальними закладами, у тому числі функції з оперативного управління майном навчальних закладів та кадрової політики. При цьому міста-обласні центри відповідно до першої редакції розпорядження були позбавлені будь-яких функцій із управління ПТНЗ. Асоціація міст України звернулась до Кабінету Міністрів України привести до відповідності повноваження міст-обласних центрів у частині управління ПТНЗ. Було внесено зміни до редакції постанови й містам-обласним центрам, що фінансують заклади професійно-технічної освіти, дано лише повноваження із призначення, заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності керівників ПТНЗ.
Представники міських рад міст обласного значення-обласних центрів одержали зразки додаткової угоди, що має бути укладена з керівниками закладів професійно-технічної освіти та органом управління освітою міст-обласних центрів, якою, по суті, буде повідомлено директорам закладів про те, що кадрову політику щодо них здійснюватимуть відтепер відповідні міські ради.
Директором Департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України Миколою Кучинським було проведено навчання щодо процедури призначення керівників закладів професійно-технічної освіти та акцентовано на змісті листів Міністерства освіти і науки України:
Окрім того, Микола Кучинський зауважив, що поки містам передано лише повноваження із призначення керівника ПТНЗ, а також запропонував попрацювати цей рік лише з таким повноваженням. При цьому звернувся до міських рад із проханням ввести в штати органів управління освітою міст-обласних центрів структурну одиницю, що б сприяла розвитку професійної освіти в місті. Крім того, акцентував на важливості затвердження місцевих програм з розвитку професійної освіти.
Наприкінці зустрічі аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова подякувала Міністерству освіти і науки України за кроки, зроблені назустріч містам-обласним центрам та проведену нараду, а також нагадала, що питання передачі ПТНЗ до комунальної власності міст знаходиться під контролем Віце-премʼєр-міністра України Геннадія Зубка. Про це йшлось під час 6 листопада 2017 року Форуму місцевого самоврядування з обговорення фінансування та реформування соціальної сфери, що проводила Асоціація міст України в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) за підтримки USAID.
«Зважаючи на необхідність врегулювання передачі закладів професійно-технічної освіти до комунальної власності міст обласних центрів, затягування цього питання з 2016 року, складну процедуру передачі, сподіваємось, що його вирішення не буде чекати ще наступного бюджетного періоду, а розпочнеться у 2018 році», – зауважила Людмила Мозгова.
Інформуємо, що, за словами Павла Хобзея, основною умовою передачі ПТНЗ до комунальної власності є необмеження доступу дітей із сіл на навчання та збереження прийому (не зменшували, враховувати лиш демографічну ситуацію).
Аналітичний центр АМУ
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)