23 / Листопад, 2017
Сьогодні, 23 листопада, у Львові розпочалася друга навчальна сесія в рамках річного навчального циклу з розробки стратегій розвитку територіальних громад. Захід відбувається в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Участь у навчальній сесії беруть представники 10 ОТГ з 5 областей України. Тренери - Василь Кашевський та Олександр Волошинський.
Зі вступним словом до учасників звернувся аналітик з питань місцевого економічного розвитку АМУ Ігор Пітцик, який розповів про Асоціацію міст України, те, як вона відстоює інтереси органів місцевого самоврядування, її роль у реформі з децентралізації. Виконавчий директор Львівського регіонального відділення Асоціації міст України Василь Абаімов розповів про успіхи реформи з децентралізації на Львівщині, а також про структуру Львівського РВ АМУ.
Представники відібраних в рамках проекту ПУЛЬС громад презентували існуючий стан в процесі розробки власних стратегії розвитку громади, з результатами виконання домашнього завдання учасниками – проведення SWOT-TOWS аналізу, визначення порівняльних переваг, викликів, ризиків розвитку громади, а також системи цілей стратегічного плану. Наголошено на необхідності дотримання принципів публічності в процесі опрацювання стратегії.
Експерт зі стратегічного планування Василь Кашевський  акцентував на необхідності сталості процесу стратегічного планування та участі членів робочих груп у всіх засіданнях. Він наголосив на важливості якісної діагностики існуючого стану розвитку громади  та вплив цього чинника на якісне опрацювання стратегії.
Консультант з місцевого економічного розвитку Олександр Волошинський відзначив необхідність активного залучення місцевих підприємців до робочої групи та врахування думки роботодавців.
Учасники навчальної сесії зазначили, що існують певні проблеми зі збором статистичної інформації для формування профілю громади. В багатьох випадках складно долучати мешканців до участі в процесі планування. 
Під час семінару учасники отримали навики з визначення стратегічних цілей розвитку власних громад та процесу підготовки технічних завдань до плану реалізації стратегії. Консультанти надали рекомендації для якісного опису технічних завдань місцевого розвитку.
Учасники навчальної сесії отримають домашнє завдання до наступного етапу опрацювання стратегії, яке повинні опрацювати до наступної зустрічі наприкінці січня наступного року.
 
                

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)