21 / Серпень, 2018

 

Сьогодні У Києві проходить Всеукраїнська конференція «Нова українська школа – старт реформи, участь громад». Під час конференції відбудеться низка різнопланових дискусій та панелей: про старт Нової української школи, розвиток інклюзивної освіти, підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, пілотування 2-го класу НУШ, прозорі фінанси в школах тощо.
У заході беруть участь Президент України Петро Порошенко, Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман,  Міністр освіти і науки України Ліля Гриневич, Віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко, Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, Перший заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський, голова представництва ЄС в Україна Хюг Мінгареллі, голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енбергосвітяни, освітяни з українських громад. У Конференції також беруть  участь Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан та аналітик з питань освіти Асоціації міст України Людмила Мозгова.
Конференцію відкрив Президент України Петро Порошенко. Він наголосив, що українське суспільство створює основи для економічного відновлення, для розвитку нашої держави. «Щоб все це стало незворотнім, Україна реалізувала свій європейський вибір. І нам потрібно абсолютно надійно закріпити для безповоротності цього процесу це все в цінностях, компетенціях і життєвій позиції молодого покоління», - підкреслив Президент. «Бо ми маємо дуже піклуватися і цінувати покоління, яке не жило за комуністичних часів, яке не жило в СРСР. Це – наш якір європейськості. Це – наша рушійна сила змін», - зазначив Петро Порошенко.
Глава держави сказав: «Я вірю в українську молодь. І я вірю, що це зробить Нова українська школа».
Петро Порошенко переконаний, що українці здатні збудувати школу, де діти з різними потребами, - і звичайними, і особливими, - живуть єдиною учнівською громадою, вчаться розуміти і підтримувати один одного, а не робити зіткнення. «Ми можемо створити освіту, що формує в кожному учні впевненість в собі, любов до Батьківщини, впевненість в здатності реалізувати себе, виявити свої унікальні таланти і здібності», - додав він.
«Це наш з вами обов’язок – виховати молоде покоління патріотів України, готових захищати свою землю і працювати на її успіх України. Я не маю жодного сумніву, що в цьому залі зібралися однодумці, яким точно під силу створити таку школу і будувати таку країну», - підкреслив Президент та закликав до спільних дій у цьому напрямку.
За його словами: «Ключ до успіху всіх реформ і всіх перетворень – у системі освіти, у ваших руках. Креативні, творчі молоді люди з українськими, європейськими цінностями змінять країну».
Президент підкреслив, що потрібно мотивувати молоде покоління: «Вони зроблять Україну великою, успішною і сильною».
Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман відзначив: «Доступність і якість – два ключові завдання, які стоять перед освітою. Потрібно створити систему – від раннього дитинства до вищої школи, аби ми отримали компетентного громадянина. Треба піднімати економіку, але без інтелектуальних переваг ми цього не досягнемо».
Прем’єр-міністр підкреслив, що доступність – це широкий спектр питань від позбавлення черги до дитячих садочків до запровадження нових технологій навчання. У це, зазначив Глава Уряду, вкладаються великі кошти – як на державному рівні, так і на місцевому. «Сьогодні в рамках децентралізації ми передали ресурси на місця, і по праву вимагаємо, аби ці кошти були реінвестовані в освіту і якість життя», - сказав Глава Уряду.
Він також звернув увагу на питання оплати праці освітян. «Престиж освітянської праці – безумовний пріоритет. Саме тому, як тільки будемо мати можливості фінансового характеру, будемо інвестувати їх в освіту. Будемо підтримувати Нову українську школу», - відзначив Глава Уряду.
За його словами, реформа освіта – одна з найбільш фундаментальних. Її перші результати стануть відчутними лише за 12 років. Але важливо те, що буде посіяно саме сьогодні, впевнений Володимир Гройсман. «Нам можуть допомагати і підтримувати, але тільки ми можемо привести життя в порядок. І освіта має тут визначальне значення. Я вдячний своїм вчителям. - сказав Володимир Гройсман. – Мати дар бути причетним до створення долі людей, це послання Бога. Тож бажаю, аби те, що ви, вчителі, вкладаєте в учня, поверталося сторицею».
  
  
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман та Міністр освіти і науки України Ліля Гриневич підписали Меморандум "Про партнерство заради розвитку української шкільної освіти":

 
Аналітик з питань освіти АМУ Л.Мозгова виступила на одній із панельних дискусій Конференції. Вона озвучила результати опитування, яке провела Асоціація міст України серед органів місцевого самоврядування щодо проблемних питань у галузі освіти. Зокрема, вона відзначила, що зараз є суттєвий дефіцит освітньої субвенції, який призвів до заборгованостей у виплатах заробітних плат учителів шкіл. Для вирішення цього питання необхідно, щоб облдержадміністрації дозволили наближувати субвенцію, а також розподілити додаткову дотацію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти на охорони здоровʼя напряму бюджетам міста та ОТГ. Крім того, існує потреба внести зміни до формули розподілу освітньої субвенції. Також необхідно визначитись, із яких джерел здійснюватиметься фінансування інклюзивно-ресурсних центрів та врахувати реальний контингент закладів освіти, зокрема тих, що перебувають на межі АТО; змінити розрахункову наповнюваність класів для міських ОТГ, які мають сільські території. За словами Л.Мозгової, відсоток співфінансування з місцевого бюджету на закупівлю меблів та обладнання НУШ значно перевищив визначений постановою КМУ № 237 від 04.04.2018 року, а це також додаткове навантаження на місцеві бюджети. Крім того, результати опитування показали, що громади потребують кошти на закупівлю шкільних автобусів, тому це потрібно передбачити у державному бюджеті. 

 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)