У Донецькому РВ АМУ вивчали практичні аспекти реалізації земельного законодавства

03 / Серпень, 2018
3 серпня 2018 року у Донецькому РВ АМУ відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Законодавчо-нормативні механізми підвищення ефективності управління земельними ресурсами в територіальних громадах. Проблемні питання у сфері земельних відносин». Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. У практикумі взяли участь представники об’єднаних територіальних громад Слов’янського району Донеччини, органів місцевого самоврядування, працівники департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій облдержадміністрації, відділів агропромислового розвитку та статистики Слов’янської райдержадміністрації, Головного управління Держгеокадастру в Донецькій області.
Модератором заходу виступила Наталя Бондаренко, начальник управління економічного розвитку сільських територій, прогнозування розвитку АПК та трудових відносин Департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій ДонОДА. Вона ознайомила учасників із законодавством у сфері управління земельними ресурсами, проблемами реалізації делегованих повноважень органами місцевого самоврядування у сферах використання і охорони земель, а також правовими аспектами співробітництва органів місцевого самоврядування з іншими суб’єктами в ході здійснення делегованих функцій.
Наталя Бондаренко наголосила, що одним з найактуальніших питань залишається раціональність і ефективність використання земельних ресурсів, розвиток сільських територій та агропромислового комплексу, а також застосування сучасних інструментів управління земельними ресурсами в ОТГ.
Голова Миколаївської міської ОТГ Олена Цикунова розповіла про досвід отримання громадою земель сільськогосподарського призначення, розташованих за межами населених пунктів. «Це – солідне джерело для додаткового поповнення бюджету ОТГ коштами від податку на землю. Ми позитивно оцінюємо результати інвентаризації земель та вже замислюємося над відведенням ділянок під інвестиційні проекти, а також наданням їх учасникам АТО», - зазначила Олена Цикунова.
Консультанти Донецького РВ АМУ звернули увагу на останні зміни у законодавстві, зокрема Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств», який розширює базу оподаткування місцевих бюджетів за рахунок лісових земель.
   
Жваву дискусію викликало обговорення проблемних питань, таких як: неможливість вирішення питання правового статусу земельних ділянок усіх форм власності, на яких побудовані інженерні споруди та надання землевласникам інших рівноцінних земельних ділянок; мінування сільськогосподарських угідь та загроза загибелі працівників сільхозпідприємств і фермерських господарств в зоні проведення ООС під час польових робіт; невиконання наказу Мінрегіонбуду від 30.12.2015 № 337 стосовно забезпечення ведення кількісного обліку земель відповідно до затверджених наказом форм адміністративної звітності; відсутність відокремленої статистичної звітності щодо розвитку галузей АПК на території новостворених ОТГ. Крім того, учасники практикуму звернули увагу на недостатність в об’єднаних громадах досвідчених управлінських кадрів, спеціалістів в галузі АПК та розвитку сільських територій, брак практичних знань і навичок співпраці з міжнародними донорськими організаціями з питань надання технічної допомоги.
Під час заходу були розглянуті пропозиції щодо вирішення усіх озвучених проблемних питань, у тому числі, на законодавчому рівні. Представники об’єднаних територіальних громад Донеччини отримали змістовні рекомендації від Департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій облдержадміністрації.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)