19 / Жовтень, 2017
19 жовтня у Дніпрі проходить засідання Секції  АМУ з питань земельних ресурсів.
Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Засідання Секції проводиться за підтримки Дніпровського міського голови Бориса Філатова.
Від Дніпровської міської ради привітав учасників та побажав  їм плідної роботи заступник Дніпровського міського голови В.Міллер. Він також  підкреслив актуальність питань, яким присвячено засідання Секції, та подякував Асоціації міст України за роботу із захисту інтересів громад.  
У роботі заходу  беруть участь близько 30 представників міст із різних областей України, серед яких керівники органів управління земельних ресурсів, їх заступники. Також серед учасників представник Держгеокадастру – заступник директора департаменту землеустрою, використання та охорони земель А.Ільєнко. Вона  виступила з питання делегування повноважень органам місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами.
 
Аналітик Проекту ПУЛЬС Є.Лалименко, яка вистпає модератором засідання, доповіла питання про Стан реалізації секторальної реформи «Земельні ресурси та комунальне майно», яка розроблена АМУ в рамках Проекту. Також вона повіомила про основні зміни, що відбулись у законодавстві, та, зокрема, акцентувала увагу на альтернативних проектах Законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо управління земельними ресурсами в межах території об’єднаних територіальних громад» (№7118), який   підтримав Уряд, та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території об’єднаних територіальних громад та врегулювання інших питань у сфері земельних відносин» (№7118-1).
 
Також на порядок денний винесено питання щодо забезпечення земельними ділянками учасників АТО. Зважаючи на численні звернення міст-обласних центрів учасники Секції висловили підтримку законопроекту № 6605, який передбачає, що учасник АТО на власний розсуд зможе обрати варіант реалізації свого законного права: або земельна ділянка, або гарантована грошова компенсація. Законопроект був розроблений АМУ на виконання Рішення Правління Асоціації.
Під час засідання Секції представники міст обговорили основні проблеми галузі та обмінялися досвідом.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)