02 / Січень, 2018
За інформацією Міністерства освіти і науки України, у 2018 році органи місцевого самоврядування планують створити 34,9 тис. місць у дошкільних навчальних закладах. Відповідні показники закладено в затвердженому Кабміном Плані подолання черги в дошкільні навчальні заклади до 2020 року.
Збільшення кількості місць відбуватиметься завдяки 8 різним підходам. Перше - це відкриття 77 нових дошкільних закладів освіти та створення додаткових 7 тис. 430 місць. Ще 4 тис. 135 місць буде створено за рахунок відкриття навчально-практичних комплексів. 
На 2018 рік також заплановано відкриття 15 приватних дошкільних закладів освіти, де зможуть навчатися 718 дітей. Окремо передбачається проведення реконструкції 110 дошкільних закладів освіти, що дозволить створити додаткових  6 тис.  226 місць. 
На 55 закладів, що використовувалися не за призначенням, чекає відновлення, у них зможуть прийти 5 тис. 500 дошкільнят. Трохи більше 2 тис. місць буде створено за рахунок відкриття ДЗО в пристосованих приміщеннях, окрім цього буде відкрито 415 додаткових груп, де зможуть навчатися понад 8 тис. дітей. Ще майже 550 місць буде створено за рахунок інших шляхів вирішення проблеми.
«У 2017 році ми спільно з органами місцевого самоврядування змогли зменшити чергу на 40,3%. Але цього недостатньо, тисячі дітей досі чекають свого місця у дошкільні заклади, і ми маємо вирішити цю проблему», - зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Протягом 2017 року вже вдалося створити понад 25 тис. місць у дошкільних закладах освіти. При цьому протягом року черга дітей у ДЗО скоротилася на 31,5 тис. Наразі в черзі в дошкільні навчальні заклади залишається майже 47 тис. дітей (46,9 тис.).
"План подолання черги в дошкільні навчальні заклади до 2020 року, затверджений Урядом, враховує пропозиції Асоціації міст України до оптимізації мережі закладів дошкільної освіти. Однак будівництво нових дитячих садочків, або їх реконструкція, не має бути покладена лише виключно на місцеві бюджети, які до того ж здійснюють інші, значні для власних надходжень видатки на освіту. Відповідно до пункту 2 розпорядження Кабінету Міністрів України № 871-р від 06.12.2017 року  пропонується міністерствам, обласним та Київській міській державним адміністраціям забезпечити під час формування переліків інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку та заходів щодо соціально-економічного розвитку територій включення до них у першочерговому порядку видатків на виконання плану дій. Поряд із тим розраховуємо на співпрацю з Урядом і надалі. Так, вбачаємо, що у ДФРР буде визначено квоту на будівництво закладів дошкільної освіти, а також державою спільно з органами місцевого самоврядування буде реалізовано інші цільові програми з розвитку мережі ДНЗ," - зауважила аналітик АМУ Людмила Мозгова.
 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)