Сучасні фінансові інструменти економічного розвитку громад – тема практикум у Дніпропетровському РВ АМУ

21 / Червень, 2019
У Дніпропетровському РВ АМУ відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Сучасні фінансові інструменти економічного розвитку громад». Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: заступники міських голів, начальники і заступники начальників відділів прогнозування соціально-економічного розвитку, моніторингу та координації  надходжень плати за землю, стратегічного планування, економічного аналізу та прогнозування управління, бюджету, фінансів, планування та інвестицій профільних департаментів і управлінь з громад-членів Дніпропетровського РВ АМУ.
Модератором практикуму виступила професор кафедри економіки та регіональної економічної політики ДРІДУ НАДУ Таїсія Крушельницька.
  
На практикумі експерт та самоврядці обговорювали такі питання, як передумови та законодавче підґрунтя економічного розвитку територіальної громади в умовах децентралізації, загальна характеристика сучасних фінансових інструментів економічного розвитку і практичного застосування сучасних фінансових інструментів і механізмів в територіальних громадах.
Модератор, зокрема, заначила: фінансові інструменти - це сукупність економічних, правових, організаційних заходів, методів і форм, за допомогою яких територіальні громади можуть наповнювати свої бюджети. Однак, в публічному управлінні ці фінансові інструменти є специфічними.
«Фінансові інструменти в публічному управлінні відрізняються від комерційних фінансових інструментів. Але на сьогодні ОТГ, в особі органів місцевого самоврядування, мають змінити підходи до своєї діяльності і перейти на усвідомлення конкурентної боротьби. Ви всі добрі приятелі, втім ви всі представники різних територій, а всі території конкурують за фінансовий ресурс, який завжди обмежений. Сьогодні в публічному управлінні з'явилося таке явище як конкуренція, тому що громади конкурують за ресурс. І в цій частині громади схожі на бізнес. Тому громадам треба в цій конкурентній боротьбі якось знайти свою нішу і навчитися перемагати, залучати кошти, наповнювати свої бюджети і розвиватися», - акцентувала фахівець.
Окрім теорії, учасники заходу активно займалися практикою, разом з модератором розв'язуючи конкретні завдання щодо застосування фінансових інструментів у громадах. 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)