11 / Жовтень, 2018
11 жовтня у Вінниці розпочалось дводенне засідання Секції АМУ з питань освіти. Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У засіданні беруть участь більше 40 освітян з різних областей України, серед яких – керівники органів управління освітою та відділів місцевих рад з питань освіти, їхні заступники, завідувачі методичних кабінетів.
Робота секції розпочалася із засідання в NGO-Hub «Місто змістів», яке відкрив Вінницький міський голова Сергій Моргунов. Він привітав учасників та побажав їм плідної роботи. Заступник Вінницького міського голови з гуманітарних питань Галина Якубович приєдналася до привітань та разом з мером Вінниці Сергієм Моргуновим відповіла на запитання представників інших міст щодо збалансованого бюджету міста та забезпечення функціонування системи освіти у нових економічних умовах.
  
Аналітик з питань освіти Аналітичного центру АМУ Людмила Мозгова проаналізувала основні зміни в освітньому законодавстві та стан місцевого самоврядування у галузі освіти, ознайомила учасників з діяльністю Асоціації міст України та Проекту ПУЛЬС у законодавчому процесі. Вона зупинилася на проблемі оплати праці педагогічних працівників, на новинах чинного законодавства та на заходах, які можуть допомогти місцевим бюджетам правильно збалансувати витрати на освіту в новостворених об’єднаних територіальних громадах.
  
Сьогодні в рамках заходу відбудеться круглий стіл з обговорення проблем в освіті та необхідних змін до чинного законодавства. Зокрема, учасники розглянуть стан імплементації Закону України «Про освіту», обговорять фінансування освіти – використання субвенції на Нову українську школу, створення інклюзивного освітнього простору, зупиняться на питаннях внутрішньої системи забезпечення якісної освіти на рівні закладів освіти та на локальному рівні, хід підготовки вчителів до атестації та сертифікації і роль методичних служб у цьому процесі та інші важливі питання.
Також учасники секції розглянуть систему позакласної та позашкільної роботи на прикладі співпраці закладів освіти Вінниці з Національним музеєм-садибою імені М. Пирогова.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)