25 / Жовтень, 2018
25-26 жовтня в Чернігові працює Секція АМУ з питань діяльності та розвитку об’єднаних територіальних громад. Захід проводиться в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ. У роботі секції беруть участь міські, селищні голови (ОТГ), представники органів державної влади та експерти.
Відкрили засідання Секції секретар Чернігівської міської ради Максим Черненко, який розповів, що пріоритетом міської ради є залучення інвестицій у розвиток міста, та виконавчий директор Чернігівського РВ АМУ Михайло Литвин. Він відзначив важливість проведення секції: «Чернігівська область в 3-ці тих областей, які посідають провідне місце у процесі децентралізації. Проблем дуже багато у кожній з громад і тому проведення таких секцій дуже важливо для нас. На них ми намагаємося передбачати такі моменти і вирішувати їх».
 
 
Експерт з правових питань Асоціації міст України Інна Скляр розповіла учасникам про залучення коштів державного бюджету, проекти міжнародної технічної допомоги та інвестиції в об’єднаних територіальних громадах. Вона закликала їх звертатись до АМУ у разі потреби. «Якщо є проблеми чи питання у вашій роботі – звертайтесь до Асоціації міст України, давайте спільними зусиллями їх вирішувати. Сьогодні одне з головних питань в якому працює Асоціація міст України – це бюджет на 2019 рік», - повідомила І.Скляр.
Аналітик з питань земельних ресурсів та комунального майна Асоціації міст України Тетяна Медвецька представила новації у земельному законодавстві. Також учасники засідання розглянули питання енергоефективності та обговорили аспекти реалізації проектів з енергоефективності в громадах.
Крім того представники об'єднаних територіальних громад присвятили увагу темі захисту прав дітей в ОТГ.
 
 
26 жовтня засідання Секції продовжилося. Під час другого дня учасники відвідали Центри надання адміністративних послуг у Кіптівській ОТГ та м.Чернігові та ознайомились з їх діяльністю.
 
 
Також представники громад зі всієї України мали змогу поспілкуватися з керівниками ЦНАПів та поділитися досвідом своїх громад у наданні послуг.
 
 
Відеотрансляція секції:
Частина 1

Частина 2

Частина 3

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)