Розробка і реалізація інфраструктурних та інвестиційних проектів - тема практикуму в Чернігівському РВ АМУ

22 / Травень, 2019
22 травня у Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Розробка і реалізація інфраструктурних та інвестиційних проектів за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, грантових коштів, позик та коштів ДФРР з використанням системи ProZorro». Захід організовано в рамках проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізується Асоціацією міст України за підтримки USAID. 
У практикумі взяли участь міські, селищні, сільські голови, голови ОТГ, начальники управлінь та відділів міських, селищних, сільських рад, фахівці у сфері економіки та фінансів.
Відкрив захід Чернігівський міський голова, голова Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Атрошенко, який побажав учасникам плідної роботи та підкреслив важливість проведення практикумів із застосування законодавства.
Модератором практикуму виступив представник Департаменту економічного розвитку ОДА Юрій Сухомлин. Він розповів про втілені громадами Чернігівщини проекти за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Так, упродовж 2016-2018 років ОТГ Чернігівської області отримали понад 250 млн грн на розвиток власної інфраструктури. За ці кошти реалізовано більше 300 проектів, спрямованих переважно на ремонт комунальних автодоріг, реконструкцію вуличного освітлення, будівництво підводного водопроводу, реконструкцію мережі водопостачання, ремонт закладів освіти, медицини, реконструкцію будинків культури, адміністративних будівель, придбання шкільних автобусів, спецтехніки та обладнання для комунальних підприємств тощо. Цьогоріч 39 об’єднаних територіальних громад області отримають 134,1 млн грн з держбюджету.
Директор Агенції регіонального розвитку Чернігівської області Сергій Хоботня розповів учасникам практикуму про міжмуніципальну співпрацю територіальних громад - інструмент, що дозволяє об’єднувати ресурси територій для підвищення рівня послуг та є додатковою можливістю залучення коштів ДФРР та міжнародних грантових програм.
Про розробку та реалізацію інфраструктурних та інвестиційних проектів, залучення грантових коштів, позик та коштів ДФРР, особливості фінансування проектів державної допомоги та окремі аспекти процедур закупівель розповів регіональний консультант АМУ з бюджетних питань Микола Силенко.
Спікер акредитованого майданчику Київського ДП «Прозорро. Продажі» Інна Бойко пояснила, чому вигідно продавати та здавати в оренду майно через систему «Prozzoro. Продажі». А саме: чому система дозволяє звести до мінімуму корупційні ризики та є ефективним інструментом наповнення місцевого бюджету.
Під час практикуму слухачі поділились власним досвідом проектної роботи та напрацюваннями місцевих рад, підкреслили корисність і практичну цінність проведеного заходу.
 
 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)