Рада європейських муніципалітетів та регіонів висловила підтримку зверненню Голови АМУ В.Кличка щодо суверенітету і територіальної цілісності України

10 / Листопад, 2017

6-7 листопада 2017 року  у Брюсселі (Бельгія)  відбулося засідання генеральних секретарів та директорів національних асоціацій, які є членами Ради європейських муніципалітетів та регіонів (РЄМР).  
Учасники обговорили регіональні програми ЄС, спрямовані на реалізацію Порядку денного ООН щодо сталого розвитку на рівні міст та громад, питання діяльності РЄМР - останні політичні документи, виконання програми 2017 року та плани на 2018 рік, зокрема, Конференцію щодо рівності, розмаїття та інтеграції, яка відбудеться 11-13 червня 2018 року в м. Більбао (Іспанія), та  поновлення діяльності програми PLATFORMA.
 
 
Виконавчий директор АМУ О.Слобожан, який представляв Асоціацію міст України,  привернув увагу своїх колег з національних асоціацій місцевих влад до питання щодо необхідності дотримання суверенітету та територіальної цілісності України. Так, останнім часом у ЗМІ з’являються повідомлення, що міста анексованого Криму, зокрема Феодосія і Євпаторія, мають намір підписати протоколи про встановлення побратимських відносин з муніципалітетами Австрії і Болгарії, а також планують переговори щодо побратимських стосунків з французькими та італійськими містами. 
У вересні цього року Голова АМУ, Київський міський голова Віталій Кличко звернувся з офіційним листом до керівництва РЄМР та до національних асоціацій вищеназваних країн, у якому наголосив, що анексія Криму рішуче засуджена усіма цивілізованими країнами світу і такими поважними організаціями, як ЄС, НАТО і Рада Європи, та закликав з метою підтримки суверенітету та територіальної цілісності України та дотримання фундаментальних принципів міжнародного права не встановлювати будь-які контакти з російською окупаційною владою в Криму, а саме -  запобігати налагодженню побратимських зв’язків з містами анексованого Криму.
Керівники РЄМР, генеральні секретарі та директори національних асоціацій висловили підтримку Україні та повідомили, що доведуть до відома членів своїх асоціацій звернення Голови АМУ В.Кличка і позицію Ради європейських муніципалітетів та регіонів.   
 
Довідка.
 Рада європейських муніципалітетів та регіонів (The Council of European Municipalities and Regions (CEMR)  - найстаріша і найбільша Європейська асоціація місцевих та регіональних влад, була заснована у 1951 році. РЄМР  об'єднує 62 національні асоціації місцевих і регіональних влад з 42 країн Європи. Її діяльність базується на двох головних принципах: вплив на європейську політику та законодавство у всіх сферах, що впливають на муніципалітети та регіони; проведення форумів для обговорення проблемних питаньза участі національнизх асоціацій .
 Асоціація міст України  вже 15 років є членом CEMR -  з 2002 року.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)