24 / Листопад, 2017

На початку жовтня Асоціація міст України звернулася до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Мінфіну, Мінрегіону щодо передбачення прямих міжбюджетних відносин з усіма об’єднаними територіальними громадами, перші місцеві вибори в яких відбулися у 2017 році.

Нагадаємо, що у проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» (реєстр. № 7000 від 15.09.2017) передбачено обсяги міжбюджетних трансфертів з державного бюджету лише 22 бюджетам новоутворених об’єднаних територіальних громад, які створені відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» і перспективних планів формування територій громад областей.

У своїй відповіді на лист Асоціації міст України Мінфін зазначив, що розгляне питання щодо встановлення у 2018 році відносин між державним бюджетом та бюджетами об’єднаних територіальних громад, місцеві ради яких набули повноважень за результатами перших місцевих виборів, що відбулися у 2017 році, при підготовці проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» до другого читання з урахуванням Бюджетних висновків Верховної Ради України. 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)