Профільний парламентський Комітет підтримує необхідність стабільного фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження

05 / Грудень, 2017
Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи 14 листопада 2017 року розглянув інформацію Рахункової палати України щодо результатів аудиту ефективності використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження. За результатами Комітет рекомендував Кабінету Міністрів України з метою виконання вимог Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" внести законопроекти щодо збільшення обсягів субвенції до рівня планових надходжень цільового збору та внесення змін до частини 2 статті 29 Бюджетного кодексу України щодо зарахування збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, до спеціального фонду державного бюджету.
Враховуючи рекомендацію Комітету, а також значимість запропонованих законодавчих ініціатив для місцевих бюджетів, Асоціація міст України звернулась до Комітету з проханням:
  1. Підтримати зауваження та пропозиції Асоціації щодо проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» (№7000 від 15.09.2017) в частині збільшення обсягу субвенції на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення (з 137,5 млн. грн. до 392 млн. грн.) під час їх розгляду Парламентом у другому читанні.
  2. Підтримати проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження)» (№2249а від 02.07.2015), який передбачає внесення саме запропонованих Комітетом змін до Бюджетного кодексу України та сприяти його розгляду Парламентом найближчим часом.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)