Проект Державного бюджету-2017: розвиток чи виживання громад?

01 / Листопад, 2016

26 жовтня у м. Херсон відбулося засідання регіональної платформи на тему: «Законодавче забезпечення бюджетної політики в частині захисту інтересів  територіальних громад. Підсумки децентралізації. Перші уроки».      

У засіданні взяли участь: представники органів місцевого самоврядування Херсонської області – міські, сільські, селищні голови, секретарі  місцевих рад, Народний депутат України Співаковський Олександр Володимирович, керівник апарату Херсонської обласної державної адміністрації Клюцевський Володимир Іванович, заступники голови обласної ради Рукавішнікова Оксана Олександрівна, голови постійних депутатських комісій Херсонської обласної ради,  науковці, представники засобів масової інформації та представники ОТГ.

Під час зустрічі було обговорено особливості та проблеми формування місцевих бюджетів у 2017 р., особливості фінансування системи освіти, пошук шляхів вирішення питання щодо справедливої тарифної політики та особливості фінансування соціального захисту населення.

Розглянувши проблеми формування Державного бюджету України на 2017 рік представники органів місцевого самоврядування Херсонської області звертаються до народних депутатів України з пропозиціями щодо представлення інтересів місцевого самоврядування в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин

  • Здійснити перерозподіл додаткової дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров’я (14,9 млрд. грн), включивши в розрахунки бюджети об’єднаних територіальних громад та міст обласного значення, порційного розподілу освітньої та медичної субвенцій або збільшити норматив ПДФО для міст обласного значення та ОТГ на 5%.
  • Залишити без змін норми статей 1032 та 1034 Бюджетного кодексу України щодо права органів місцевого самоврядування спрямовувати залишки коштів по освітній та медичній субвенції на здійснення заходів з оптимізації мережі та капітальні видатки відповідних закладів.
  • Залишити фінансування санаторіїв для дітей та підлітків і для хворих на туберкульоз виключно на обласному рівні за рахунок медичної субвенції, оскільки у зазначених закладах лікуються не лише мешканці міст, а мешканці всієї області.
  •  Надати право органам місцевого самоврядування самим формувати помісячний розподіл по освітній та медичній субвенції, щоб уникнути нерівномірності їх розподілу протягом року.
  • Здійснити передачу майна на утримання ПТУ містам - обласним центрам.
  • Врегулювати проблему пільгового перевезення окремих категорій громадян шляхом прийняття нормативно-правових актів щодо переходу на адресну грошову допомогу в цій сфері (із запровадженням персоніфікації отримувачів).
  •  Визначити реалістичні джерела наповнення Державного фонду регіонального розвитку та інфраструктурної субвенції для об’єднаних територіальних громад.
  •  Збільшити обсяг субвенції на проведення перших виборів в об’єднаних територіальних громадах.
  •  Вирішити проблему підприємств теплопостачання, водопостачання та водовідведення шляхом прийняття законопроекту № 5216 вiд 03.10.2016 (погашення 5 млрд.грн заборгованості різниці в тарифах) та законопроекту        № 2706 від 22.04.15.
  • Передбачити прямі міжбюджетні відносини з усіма ОТГ, в яких вже  відбулись або відбудуться у грудні 2016 року вибори.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)