Президент підписав Закон про внесення змін до Держбюджету на 2017 рік

01 / Серпень, 2017
Президент України Петро Порошенко сьогодні підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік». Глава держави відзначив важливість документу, адже значна частина коштів від перевиконання бюджету буде спрямована на підтримку соціально вразливих верств населення та низку пріоритетних програм.
Відповідний законопроект № №6600 був прийнятий Верховною Радою у другому читанні 13 липня (читати більше).
Загалом доходи державного бюджету збільшено на 26,0 млрд грн, у тому числі по загальному фонду на 25,0 млрд грн та спеціальному фонду на 1,0 млрд грн.
Доходи бюджету було збільшено, зокрема, за рахунок так званої спецконфіскації – перерахованих до держбюджету коштів, надбаних злочинним шляхом.
Цими змінами до Держбюджету, зокрема, збільшено фінансування першочергових потреб органів місцевого самоврядування.
Збільшується  загальний обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг на 14,1 млрд грн.
Передбачено збільшення та перерозподіл видатків розвитку за діючими і новими бюджетними програмами, спрямованими на сприяння місцевому самоврядуванню.
Збільшено видатки розвитку за бюджетними програмами:
  • «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» на 1 млрд грн,  до 2,5 млрд грн;
  • «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво/ ремонт/реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво/придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування» на 200 млн грн, до 277,7 млн грн., які розподілено між областями

Передбачені видатки розвитку за новими бюджетними програмами:

  • «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров'я у сільській місцевості» у сумі 4 млрд грн;
  •  «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України» у сумі 17 млн грн.
Окрім того, планується залучити для розвитку автомагістралей та реформи дорожнього сектору 1,1 млрд грн позик ЄБРР ; 1,5 млрд грн кредиту від МБРР; 1,1 млрд грн Європейського інвестиційного банку.
На 40 млн грн збільшено видатки споживання на підготовку кадрів вищими навчальними закладами I і II рівнів акредитації та забезпечення діяльності їх баз практики.
На 136,1 млн грн, у т.ч. видатки споживання - 40 млн грн та видатки розвитку - 96,1 млн грн, збільшено видатки за бюджетною програмою 2201160 «Підготовка кадрів вищими навчальними закладами ІІІ та IV рівнів акредитації та забезпечення діяльності їх баз практики». Це дозволить створити належний рівень матеріально-технічної бази ВНЗ, сформувати кваліфікований науково-педагогічний штат.
Крім того, вважають екперти АМУ, за результатами виконання державного бюджету за три квартали поточного року можуть бути внесені нові зміни до бюджету. Адже залишилися неврегульованими ще низка проблемних питань, зокрема нестача коштів на фінансування пільг та субсидії на послуги ЖКГ.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)