16 / Грудень, 2016

15 грудня на Форумі об'єднаних теритоіральних громад Премєр-міністр України закликав не спекулювати на питання управління земельними ресурсами. У форумі вязли участь представники місцевих рад обєднаних територіальних громад створених у 2015 році.

"Всі землі мають бути передані в управління об'єднаних теритоіральних громад. Уряд вніс цю пропозицію. І між першим і другим читанням, до речі я був спікером парламенту, коли його проголосували у першому читанні - 4355. Що далі утворили. Далі почали нав’язувати  на цей Закон всі інші сільські ради. Це дешевий популізм, це спекуляція і це знову ж таки хочуть відібрати мотивацію до добровільного об’єднання і знищити реформи. Я по іншому не можу це назвати. Тому наше завдання: і в принципі ми  з Урядом готові це зробити: подати окремий законопроект, в якому буде написано, що всі землі ОТГ передаються в управління", - сказав Володимир Гройсман.

Нагадаємо, законопроект 4355 включає в себе положення щодо надання повноважень органам місцевого самоврядування розпоряджатися землями державної власності за межами населених пунктів (окрім статегічноважливих), а для обєднаних територіальних громад передати такі землі у комунальну власність. Саме в такій редакції він і був проголосований в першому читанні, після того як законопроект № 3510 "Про віднесення земель державної власності за межами населених пунктів до комунальної власності об'єднаних територіальних громад" був знятий з розгляду.

Законопроекти № 3510 і 4355 розроблялися за участі Асоціації міст України.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)