Представники з усієї України вивчають досвід Хмельницького у реалізації молодіжної політики

14 / Лютий, 2019
14 лютого у Хмельницькому розпочався дводенний навчальний візит для представників органів місцевого самоврядування на тему «Формування національної свідомості учнівської молоді як чинник розбудови громадянського суспільства. Досвід роботи управління молоді та спорту Хмельницької міської ради в умовах децентралізації». Візит організовано Асоціацією міст України спільно з Хмельницькою міською радою.
У заході беруть участь 23 представники департаментів молодіжної політики з 12 областей України, Начальник відділу регіональної молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України Марія Карчевич, Консультант дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Річард Герц, аналітик Асоціації міст України з питань соціального захисту Назар Миколюк, представники Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України.
Засідання відкрив міський голова Хмельницького Олександр Симчишин, який розповів про розвиток молодіжної роботи та міського спорту, зокрема, про спортивну інфраструктуру Хмельницького. В місті триває будівництво палацу спорту, відкрито комунальний басейн, облаштовано 16 багатофункціональних спортивних майданчиків, а в планах – створення льодового палацу. «Ми розвиваємо спорт у трьох напрямках: спорту великих досягнень, фізичної культури та підтримання здорового способу життя. Ми зацікавлені в цій роботі, адже великі вкладення в інфраструктуру дають результат у вигляді великих досягнень», - зазначив О.Симчишин.
Хмельницький міський голова поінформував учасників навчального візиту про заснування та відкриття міського молодіжного центру, відведення земельної ділянки під Молодіжний парк, де буде облаштовано інфраструктуру для молодіжних масових заходів, а також на проект міні-стажувань у Хмельницькій міській раді.
Аналітик АМУ з питань соціального захисту Назар Миколюк розповів про роботу Асоціації міст України у напрямку молодіжної політики. Минулого року АМУ провела конкурс кращих практик роботи з дітьми та молоддю, переможці якого отримали можливість взяти участь у форумі, присвяченому молодіжній політиці. Крім того, Асоціація міст України є підписантом Меморандуму UNICEF «Громада, дружня до дітей та молоді» і ключовим партнером Уряду щодо впровадження цієї ініціативи. «Розбудова молоді можлива шляхом синергії бажання місцевої влади та молодіжних ініціативних груп. А для єдиної сильної України, нам потрібне сильне місцеве самоврядування, що співпрацює з активними молодими людьми», - зазначив Н. Миколюк.
У заході взяла участь начальник відділу регіональної молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України Марія Карчевич. Вона розповіла про пріоритети Міністерства на 2019 рік, серед яких підтримка талановитої молоді, здорового способу життя, сприяння зайнятості та розвиток молодіжної інфраструктури. Вона зазначила: «Для роботи з молоддю важливо розуміти, для чого ми працюємо, і куди ми рухаємося, розуміти свою місію. Місія Міністерства – досягнути того, щоб якомога більше молодих людей пов’язували свої майбутнє та майбутнє своїх дітей із Україною».
Консультант дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Річард Герц поінформував про ініціативу місцевих опитувань U-report. Директор департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради Альона Кузема розповіла про досвід участі та перемоги Кам’янця-Подільського у конкурсі "Молодіжна столиця України".
Під час візиту учасники обговорюють досвід Хмельницького у молодіжній політиці, забезпечення молодіжної та спортивної інфраструктури, та вивчають механізм налагодження співпраці між органами місцевого самоврядування та молоддю.
В рамках навчального візиту відбулася презентація досвіду організації екскурсії Хмельницькою міською радою для учнів міста та огляд об’єктів молодіжної та спортивної інфраструктури міста.
 
  
Також в ході візиту учасники відвідають спортивно-культурний центр «Плоскирів» та міський комунальний басейн.
Завтра візит продовжиться – представники міст побачать та ознайомляться з досвідом створення Молодіжного центру Хмельницького та стадіону.
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)