23 / Березень, 2018
23 березня в рамках VI Форуму місцевого самоврядування у Львові відбулася панельна дискусія на тему: «Практики управління фінансами для розвитку міст», модератором на якій виступив директор Проекту USAID ПУЛЬС Ігор Парасюк.
До обговорення долучилися міські голови, представники центральних органів виконавчої влади, керівники фінансових управлінь міст-членів АМУ, які прибули до Львова для участі в засіданні Секції фінансистів.
І.Парасюк подякував організатором за можливість провести вкрай важливе обговорення, побажав учасникам плідної роботи і запросив до слова першого доповідача — директора Департаменту фінансової політики Львівської міської ради Олега Іщука.
Представник Львівської міської ради звернув увагу учасників значне послаблення можливостей місцевих рад у сфері розвитку інфраструктури через перекладання на них додаткових повноважень та супутніх виплат у сфері освіти, медицини, пільг для населення: «На нас перекинули всі соціальні пільги та субсидії. А це 50% фондів місцевих бюджетів».
  
Олега Іщука підтримав Чортківський міський голова Володимир Шматько: «Складається враження, що ми сьогодні боремося за ті повноваження, які нам надали в 2015 році».
Аналітик АМУ Ігор Онищук погодився з міським головою: «Додаються повноваження, а кошти – ні. Такими темпами ми скоро повернемося до самого початку децентралізаційної реформи». Він звернув увагу учасників на негативні наслідки відміни пайової участі у розвитку населених пунктів, яка є суттєвим джерелом доходів місцевих бюджетів. Аналітик АМУ також наголосив на неприпустимості перекладання фінансування пільг для населення з центрального рівня на місцевий: «Якщо держава встановлює пільги, то вона повинна і їх фінансувати. Хоча частка місцевих бюджетів в консолідованому бюджеті зросла в 2017 році до 50%, але в частині доходів вона досі залишається на рівні 18-20%. Можливості місцевих рад з фінансування інфраструктурних проектів знижуються».
І.Онищук також підвів підсумки розширеного засідання Секції фінансистів місцевих рад АМУ, яке відбулося 22 березня. В рамках заходу були підняті наступні питання: недостатність освітньої та медичної субвенції, необ’єктивний розподіл коштів Дорожнього фонду, монетизація пільгового проїзду за рахунок місцевих бюджетів, заборгованість по пільгах і субсидіях. Крім того, в рамках засідання Секції відбулася презентація Муніципального фіскального реєстру Асоціації міст України, розробленого АМУ в рамках Проекту ПУЛЬС.
І.Парасюк повідомив, що у другому півріччі 2018 року цей програмний продукт буде безкоштовно передаватися на місця. Цей реєстр покликаний допомогти органам місцевого самоврядування чітко бачили свою фінансову ситуацію і на якісно новому рівні виконувати свою роботу.
Представник Державного казначейства України Людмила Іваненко ознайомила учасників з актуальними для місцевого самоврядування особливостями роботи казначейства.
Тетяна Федченко, заступник директора Департаменту податків і зборів Державної фіскальної служби, розповіла про шляхи ефективного наповнення місцевих бюджетів.
Також директор Проекту ПУЛЬС І.Парасюк взяв участь у панельній дискусії на тему: «Міські агломерації та ОТГ: проблеми просторових меж та управління земельними», де виступив з презентацією.
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)