Практичні аспекти децентралізації системи держархбудконтролю - тема практикуму у Чернівецькому РВ АМУ

29 / Червень, 2017
27 червня у Чернівецькому регіональному відділення Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Практичні аспекти децентралізації системи держархбудконтролю». Захід організовано в рамках Проекту ПУЛЬС, який реалізує АМУ за підтримки USAID.
У заході взяли участь міські голови, голови об’єднаних територіальних громад та керівники підрозділів міських рад.
Учасники практикуму ознайомилися із законодавчими новведеннями у сфері містобудівних повноважень в рамках децентралізації системи державного архітектурно-будівельного контролю. Присутні  обговорили можливість створення органами місцевого самоврядування інспекцій держархбудконтролю на своїх територіях.
За даними модераторів заходу, станом на 1 червня 2017 року, тільки два органи місцевого самоврядування у Чернівецькій області отримали повноваження у сфері державного архітектурно-будівельного контролю, серед них - місто Чернівці та Глибоцька об'єднана територіальна громада. Оцінивши під час заходу переваги набуття громадами нових містобудівних повноважень, а саме: можливість проводити перевірки на будмайданчиках, зупиняти самочинні роботи, притягувати до відповідальності порушників містобудівного законодавства на місцевому рівні, а також оформляти більшість дозвільних документів, не покидаючи меж свого міста, учасники прийшли до висновку, що процес децентралізації держархбудконтролю в області слід пожвавити. 
Також під час практикуму дискусію викликало питання накладання штрафів на будівельні організації за порушення вимог законодавства у сфері будівництва. Присутні обговорили механізми накладання таких штрафів, а також оцінили значення цього інструменту для запобігання порушенням містобудівного законодавства. 

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)