Повноваження громад у сфері архітектурно-будівельного контролю вивчали на практикумі у Херсонському РВ АМУ

13 / Вересень, 2017
13 вересня Херсонське регіональне відділення Асоціації міст України провело практикум із застосування законодавства на тему: «Застосування містобудівного законодавства. Організація виконання повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю». Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Серед учасників практикуму – представники органів місцевого самоврядування, голови та секретарі місцевих рад, начальники відділів містобудування та архітектури міських рад, керівники відділів з питань державного архітектурно-будівельного контролю, головні спеціалісти відділів містобудування та землевпорядники сільських рад.
Начальник управління містобудування та архітектури Херсонської облдержадміністрації, головний архітектор області Григорій Ходін розповів учасникам практикуму про зміни в повноваженнях громад у сфері архітектурно-будівельного контролю, діяльність новоутворених органів держархбудконтролю в реалізації делегованих їм повноважень, про шляхи вирішення проблемних питань, які виникають під час виконання нових містобудівних функцій.
Детально учасники розглянули схему планування території Херсонської області. Окремий акцент було зроблено на особливості рекреаційної зони, дотримання містобудівного законодавства в розбудові курортної зони узбережжя Чорного та Азовського морів тощо. Зокрема, йшлося про сучасні законодавчі вимоги та місцеве нормативно-правове забезпечення. Окремо було розглянуто розвиток інженерної інфраструктури відповідно до стратегії розвитку області.
Акцентувалося на важливості розробки містобудівної документації. Представників органів місцевого самоврядування також цікавили особливості розвитку населених пунктів прибережної зони, в тому числі основні умови зміни меж населених пунктів. Жваво обговорювалося питання взаємодії виконавчої влади та місцевого самоврядування в процесі розвитку громад, населених пунктів та в умовах формування об’єднаних територіальних громад.
 
      
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)