16 / Березень, 2017

15 березня 2017 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, на якому було розглянуто ряд актуальних питань формування та реалізації податкової та митної політики.

Засідання Податкового Комітету розпочалося із заслуховування звіту про діяльність Уряду в 2016 році в частині податкової та митної політики. Звіт презентував Міністр фінансів Данилюк Олександр Олександрович. Він наголосив на основних досягненнях та напрацюваннях минулого року, зокрема функціонування електронного кабінету платника податків, підвищення процедури відшкодування ПДВ, тощо.

Крім того, Міністр розповів про імплементацію, етапи впровадження та основні показники ефективності реалізації Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21 грудня 2016 року №1797-VIII.

Окремо очільник Мінфіну доповів по реформі митниці, зокрема щодо функціонування єдиного вікна, доступу контролюючих органів до бази даних митниці. Також Міністром коротко було  окреслено напрями діяльності в 2017 році, зокрема запуск служби фінансових розслідувань, розробка автоматизованих систем управління тощо.

Дискусійними виявилися питання відшкодування ПДВ та створення відповідного реєстру, реформування та керованість ДФС, податковий тиск на малий і середній бізнес, діяльність податкової міліції. Міністр наголосив, що ДФС не формує, а реалізує податкову політику, тому до питання реформування ДФС потрібно підходити системно.

Розглянули також питання децентралізаційної реформи та наповнення місцевих бюджетів. Міністр фінансів, зокрема, наголосив, що 14, 9 млрд грн. додаткової дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров’я – це тимчасове рішення і в подальшому треба більш системно підходити до вирішення проблеми спроможності місцевих бюджетів.

Разом з тим, члени Податково Комітету досить гостро розкритикували діяльність Мінфіну. Голова Комітету Южаніна Ніна Петрівна зауважила на відсутність тісної співпраці та узгодженої діяльності Мінфіну та Комітету з питань податкової та митної політики. При цьому, гостро постало питання щодо припинення діяльності податкової міліції при ще не створеній службі фінансових розслідувань, оскільки так, Україна на певний проміжок часу залишиться без відповідного контролюючого органу по сплаті податків. Окремими народними депутатами було зауважено на відсутності системності в діях Мінфіну.

За результатами засідання Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики прийняв рішення не схвалювати звіт діяльності Уряду в частині податкової та митної політики. За відповідне рішення проголосували 13 народних депутатів.

Окремо було заслухано доповідь в.о. Голови Державної фіскальної служби України Продана Мирослава Васильовича. Він зокрема, заявив, що у рамках експерименту щодо перерахування на реконструкцію доріг 50% від перевиконання надходжень митних платежів за результатами січня-лютого акумульовано майже 1,5 млрд. гривень. Мирослав Продан зазначив, що у січні забезпечено 629 млн. гривень, у лютому – 823 млн. гривень. І такі кошти вже можуть бути перераховані до спеціальних фондів обласних бюджетів, оскільки щомісячні плани надходжень митних платежів вже погоджені Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)