13 / Березень, 2019
Сьогодні, 13 березня 2019 року, відбулось засідання Уряду під головуванням Премʼєр-міністра України Володимира Гройсмана.
Під час засідання були розглянуті два важливі урядові законопроекти у сфері освіти – проект Закону України «Про повну загальну середню освіту» та проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо сприяння держави у вивченні української мови».
Кабінет Міністрів України схвалив урядовий проект Закону України «Про повну загальну середню освіту» з доопрацюваннями, напрацьованими під час узгоджувальної наради, яка відбулася вчора. У цій нараді взяли участь Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, представники Міністерства фінансів, Міністерства юстиції, Міністерства культури, Мінекономрозвитку, Мінсоцполітики, Мінрегіону та Державної служби якості освіти. Під час наради були обговорені принципові зауваження центральних органів виконавчої влади щодо запропонованої Міністерством освіти редакції закону та досягнуто узгоджених позицій щодо них. За результатами наради прийнято рішення винести узгоджену редакцію проекту Закону на розгляд Уряду. Після внесення усіх напрацьованих змін, законопроект буде зареєстрований у Верховній Раді України.
Проект закону «Про повну загальну середню освіту» розроблений з метою впровадження та становлення реформи загальної середньої освіти – Нової української школи.
Нагадуємо, що над законопроектом Асоціація міст України працювала у складі робочої групи, а також, що остаточна редакція нормативно-правового акта погоджувалась АМУ із зауваженнями. АМУ очікує прийняття Парламентом проекту Закону України «Про повну загальну середню освіту» у першому читанні до жовтня 2019 року та планує брати участь у підготовці законопроекту до другого читання в Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти з метою відстоювання позиції органів місцевого самоврядування у частині забезпечення прав громад на якісну освіту.
Крім того, схвалено законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо сприяння держави у вивченні української мови» йдеться про створення на рівні законодавства можливості вивчення державної мови за кордоном та відрядження з цією метою вчителів української мови, літератури, географії тощо. Також до повноважень Центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки додано право затверджувати вимоги до рівня володіння українською мовою як іноземною та порядок проведення сертифікаційного іспиту з української мови.
 
 
Аналітичний центр АМУ
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)