06 / Червень, 2019

Учора, 5 червня 2019 року, відбулось розширене засідання Комітету Верховної ради України з питань науки і освіти під головуванням Першого заступника Голови Комітету Олександра Співаковського.

Основним питанням засідання став розгляд проекту Закону України «Про фахову передвищу освіту» (реєстр. № 8321-д від 01.03.2019 року), що пройшов перше читання та доопрацьовувався робочою групою при Комітеті. До законопроекту було подано понад 340 пропозицій. Через це робоча група з майже 90 фахівців працювала над узгодженням тексту законопроекту до розгляду на Комітеті майже щоденно протягом останніх трьох тижнів.

 

Завдяки спільним зусиллям народних депутатів, членів експертної групи було знайдено компромісне рішення у найбільш дискусійних його нормах, зокрема щодо визначення завдань, діяльності, повноважень та відповідальності наглядової ради, порядку проведення конкурсного відбору на посади керівників закладів фахової передвищої освіти, підготовки нормативної бази для запровадження принципово нової системи державного фінансування здобуття фахової передвищої освіти, суттєвих обмежень повноваження Державної служби якості освіти.

За результатами обговорення Комітет з питань науки і освіти одноголосно прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України «Про фахову передвищу освіту» (реєстр. № 8321-д) прийняти в другому читанні та в цілому.

Перший заступник Голови Комітету Олександр Співаковський висловив сподівання, що сьогодні, 6 червня 2019 року, Верховна Рада України внесе даний законопроект до порядку денного та прийме його, таким чином закріпивши статус фахової передвищої освіти на законодавчому рівні.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)