12 / Квітень, 2017

12 квітня 2017 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти під головуванням Першого заступника голови Комітету Олександра Співаковського.

У зібранні взяли участь народні депутати-члени Комітету, аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова, члени Національної академії наук, представники освітянської галузі, громадськості, наукового середовища.

 

На засідання були винесені на розгляд такі актуальні для органів місцевого самоврядування нормативно-правові акти:

  • Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про дошкільну освіту” (щодо можливості задоволення потреб переселенців та комплектування груп дошкільного навчального закладу) (реєстр. № 1182 від 02.12.2014, н.д. С. Фаєрмарк).
  • Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування системи самоврядування у дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах і наближення її до європейських стандартів (реєстр. № 2410а від 17.07.2015 р., н.д. В.Сташук).
  • Проект Закону про внесення зміни до статті 28 Закону України “Про загальну середню освіту” щодо обов’язків педагогічних працівників системи загальної середньої освіти (реєстр. № 4539 від 28.04.2016, н.д. Л.Денісова, І.Єфремова, Т.Кремінь, І.Бриченко, В.Підберезняк, А.Дирів, І.Котвіцький, М.Княжицький, Є.Дейдей).
  • Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення, заохочення, притягнення до дисциплінарної відповідальності та звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів (реєстр. № 5530 від 12.12.2016, н.д. Ю.Бублик).
  • Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо форми вирішення територіальною громадою питань місцевого значення (реєстр. № 4240 від 16.03.2016, н.д.М.Курячий, І.Куліченко, К.Яриніч).

На всі ці законопроекти були підготовлені фахові висновки АМУ.

Поряд із тим жоден нормативно-правовий документ не був розглянутий Комітетом у звʼязку з відсутністю авторів законодавчої ініціативи. Розгляд цих питань перенесено на наступні засідання.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)