02 / Листопад, 2016

       02 листопада 2016 року у Верховні й Раді України відбулось чергове засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти під головуванням Першого заступника голови Комітету О. В. Співаковського, за участю Першого заступника Міністра освіти і науки України В. В. Ковтунця.

      На розгляд Комітету було винесено такі проекти Законів:

  • Проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення прав громадян на безкоштовну освіту" (реєстр. № 2247а від 02.07.2015р., н. д. В. Бондар, А. Яценко).

      Законопроектом пропонується внести зміни до спеціальних у галузі освіти законів України «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про професійно-технічну освіту» та законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», «Про охорону дитинства» в частині забезпечення громадянам певних гарантій у галузі освіти, зокрема щодо організації пільгового у містах, безоплатного у селах проїзду до навчальних закладів, забезпечення підручниками та організації харчування дітей та учнів. Асоціація міст України, проаналізувавши Законопроект, звернулась до Комітету з проханням повернути Законопроект на доопрацювання як такий, що містить внутрішні суперечності , а деякі його норми є прямим втручанням у діяльність органів місцевого самоврядування. Окрім того, відсутнє фінансово-економічне обґрунтування та не визначені джерела покриття додаткових видатків із місцевих бюджетів. Комітет прийняв рішення повернути проект Закону на доопрацювання.

  • Проект Закону "Про внесення зміни до статті 28 Закону України “Про загальну середню освіту” щодо обов’язків педагогічних працівників системи загальної середньої освіти" (реєстр. № 4539 від 28.04.2016р., н. д. Л.Денісова, І.Єфремова, Т.Кремінь, І.Бриченко, В.Підберезяк, А.Дирів, І.Котвіцький, М.Княжицький, Є.Дейдей).

        Законопроектом пропонується встановити обов’язки педагогічних працівників системи загальної середньої освіти, зокрема щодо щотижневе інформування батьків учнів (або осіб, які їх замінюють) про досягнення учнів протягом навчального року. Асоціація міст України в офіційних висновках надіслала пропозиції до проекту Закону, зокрема надала пропозиції щодо визначення, крім обовʼязків, прав педагогів. Експерти АМУ вважають, що норма щодо щотижневого інформування батьків учнів призведе до надмірного навантаження вчителів, що відволікатиме їх від виконання основних обов’язків навчання та виховання учнів. Окрім того, Законопроектом не передбачено форму такого інформування (усно, письмово; у форматі електронному чи іншому форматі тощо). Комітет прийняв рішення повернути Законопроект на доопрацювання.

       Розгляд усіх інших законопроектів, що стосувались діяльності органів місцевого самоврядування, був перенесений на наступне засідання Комітету у зв’язку з відсутністю їхніх авторів.

       Наприкінці засідання Комітету було оголошено про перше засідання робочої групи з підготовки проекту Закону України «Про освіту», що розпочнеться у Верховній Раді України у п’ятницю 04 листопада 2016 року о 14:15 за адресою Грушевського 18/2, кімн. 12.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)