06 / Грудень, 2018

5 грудня 2018 року під головуванням Першого заступника голови Комітету Олександра Співаковського відбулося чергове засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти. На засіданні були присутні: народні депутати України ‒ члени Комітету Олексій Скрипник, Тарас Кремінь, Іван Кириленко, Володимир Литвин, Ірина Констанкевич, заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей та інші запрошені. Від Асоціації міст України участь у засіданні взяла аналітик з питань освіти Людмила Мозгова.

 

Лише одне важливе для органів місцевого самоврядування питань було розглянуто:

Проект Постанови Верховної Ради України «Про заходи із забезпечення захисту сімейних цінностей та інституту сім’ї в Україні» (реєстр. № 8521 від 22.06.2018, н.д.П.Унгурян, О.Білозір, О. Дехтярчук, В.Яніцький та інші).

Проектом цієї Постанови передбачається здійснення на загальнодержавному рівні заходів щодо формування засад державної сімейної політики, забезпечення захисту сімейних цінностей та інституту сім’ї. Прийняття цього нормативного акта сприятиме формуванню засад державної сімейної політики, забезпеченню сприятливих умов для всебічного розвитку сім’ї як основи суспільства, захисту інституту сім’ї та сімейних цінностей України, створення належних умов для забезпечення додержання прав і законних інтересів дітей, поліпшення демографічної ситуації, заохочення народжуваності в Україні.

На думку авторів, одним із шляхів досягнення мети підвищення ефективності реалізації основних завдань державної політики України з питань сім’ї, дітей і молоді може стати розроблення та затвердження концептуального нормативно-правового акту Стратегії державної сімейної політики на відповідний термін. Враховуючи актуальність питання, беручи до уваги експертні висновки Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства інформаційної політики України, Національної академії педагогічних наук України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та за результатами обговорення, народні депутати України – члени Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти одноголосно прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді України проект Постанови прийняти за основу та в цілому та направити рішення Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, який визначений головним під час підготовки законопроекту до розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України.

Поряд із тим на засідання Комітету народний депутат України Володимир Литвин порушив проблему дефіциту освітньої субвенції в окремих громадах.

«Кошти на депозитах ‒ це міфи, які слід розвіювати. Завтра у Баранівській ОТГ Житомирської області вчителі страйкують, оскільки не мають уже два місяці заробітної плати. Баранівській міській раді не було забезпечено перехідний період. Жодне звернення не дало результатів. Відповіді надходять однакові, однак саме питання ніхто не вирішує! Лише дають рекомендації зі скорочення мережі класів та вчителів», ‒ наголосив Володимир Литвин.

Заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей відповів, що освітня галузь найбільше фінансується з бюджету. «Так, 247 млдр гривень йде на освіту, з яких 102-103 млрд гривень делегованих повноважень дофінансовують місцеві бюджети. На сьогодні на фінансування місцевих бюджетів передано заклади дошкільної, позашкільної освіти, утримання всіх закладів освіти, заробітну плану непедагогічних працівників. На жаль, громади, які не мають достатньої дохідної частини, не можуть усе профінансувати», ‒ констатував Павло Хобзей і запевнив: «До кінця року заборгованості не буде».

Перший заступник голови Комітету Олександр Співаковський долучився до обговорення й зауважив, що місцева влада повинна думати, як заробляти і домовлятись із інвестором. Народний депутат акцентував, що бізнес слід розглядати передусім як партнера.

Володимир Литвин звернув увагу учасників засідання Комітету на формування надходжень до місцевих бюджетів: «Податок на доходи фізичних осіб має надходити за місцем реєстрації особи, а податок з прибутку підприємств за місцем розташування цих підприємств і їх філій».

У відповідь Олександр Співаковський прийняв рішення: «Будемо звертатись до Голови Верховної Ради України та Асоціації міст України щодо підтримки зарахування ПДФО за місцем реєстрації особи та податку з бізнесу за місцем розташування підприємства та філій».

Нагадуємо, що 24-25 вересня 2018 року в Тернополі учасники Дня діалогу з владою прийняли Звернення Асоціації міст України до Президента України, до Верховної Ради України та до Кабінету Міністрів України. У ньому, зокрема, також йшлось про забезпечення зарахування податку на доходи фізичних осіб, який нарахований та утриманий з найманих працівників як відокремлених, так і виробничих структурних, і функціональних структурних підрозділів, філій, відділень юридичних осіб (тобто незалежно від організації структури юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), до місцевих бюджетів за місцем розташування та/або здійснення діяльності таких підрозділів, що забезпечить повноту надходження зазначеного податку до місцевих бюджетів за належністю.

У звʼязку з відсутністю авторів законодавчої ініціативи на засіданні Комітету розгляд інших законопроектів було перенесено.

Аналітичний центр АМУ

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)