08 / Листопад, 2018
Учора, 7 листопада 2018 року, відбулось засідання Уряду під головуванням Премʼєр-Міністра України Володимира Гройсмана.
Позицію Асоціації міст України на засідання представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
 
Під час засідання було прийнято важливі для органів місцевого самоврядування рішення:
 
Про прийняття постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення територіальних органів Держслужби якості освіти України».
Відтак у 25 регіонах будуть створені територіальні органи Служби, які відповідатимуть за дотримання якості освіти та якості освітньої діяльності.
Уже в листопаді розпочнеться формування команд держслужбовців, які будуть допомагати школам у побудові внутрішніх систем забезпечення якості освіти на шляху до підвищення якості освіти. Функціонування територіальних органів дозволить максимально розподілити компетенції та сфери відповідальності між Держслужбою якості освіти та місцевими органами управління освітою, зокрема під час оцінювання якості освітньої діяльності шкіл. Крім того, це дозволить закласти основу для ефективного формування і розвитку зовнішньої системи забезпечення якості освіти, реалізації прав та інтересів учнів, шкіл та держави в цілому. Нагадаємо, що Законом України «Про освіту» ліквідовано атестацію та державний нагляд (контроль) за діяльністю закладів освіти, а також введено новий інструмент зовнішньої системи забезпечення якості – інституційний аудит, який і здійснюватиметься Державною службою якості освіти та її територіальними органами. Утворення відповідних органів Служби дозволить наблизити такі послуги як:
проведення інституційного аудиту закладів освіти,
надання рекомендацій закладам освіти щодо організації та функціонування власної внутрішньої системи забезпечення якості освіти,
експертиза та затвердження нетипових освітніх програм загальної середньої освіти,
акредитація неурядових професійний організацій/агенцій, що здійснюватимуть незалежне оцінювання якості освіти і освітньої діяльності закладів загальної середньої освіти,
до закладів освіти, громадян та забезпечити їх якість.
 
Про прийняття протокольного рішення Кабінету Міністрів України «Про план організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України від 6 вересня 2018 р. № 2541-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг»
Протокольним рішенням визначено терміни внесення змін у чинні нормативно-правові акти галузі освіти та приведення їх до відповідності Закону України від 6 вересня 2018 р. № 2541-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг».

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)