10 / Листопад, 2017

Під час Галузевого форуму з обговорення фінансування та реформування сфери житлово-комунального господарства, земельних ресурсів та комунального майна, місцевих фінансів та економічного розвитку, який проводився Асоціацією міст України в рамках Проекту ПУЛЬС 8 листопада, відбулося засідання секторальної робочої групи «Житлово-комунальне господарство». В роботі групи взяли участь понад 60 представників органів місцевого самоврядування, центральних органів влади, експертного середовища, які обговорили актуальні проблемні питання сфери ЖКГ та перспективи її розвитку, а також поділилися своїми досягненнями.

Модератор заходу, голова Секції з питань житлово-комунального господарства Асоціації міст України, заступник Криворізького міського голови Олександр Катриченко поділився з учасниками робочої групи досвідом реалізації програм, спрямованих на підтримку власників житла в багатоквартирних будинках у м. Кривий Ріг. Запропонована спікером презентація викликала жваве обговорення та багато запитань у присутніх, при цьому особливу зацікавленість викликав саме досвід міста з передачі на обслуговування приватним обслуговуючим компаніям всіх багатоквартирних будинків та механізм зацікавлення мешканців щодо участі у співфінансуванні проектів.
Наступними спікерами  були Керівник проекту Світового Банку «Програма підтримки регуляторної реформи в секторі централізованого теплопостачання д-р Жан-Люк Поже (Jean-Luc POJET), та ключовий експерт проекту д-р Валдас Лукощявічюс, які презентували Методику тарифоутворення та стратегія вирішення проблем централізованого теплопостачання в Україні. Працюючи тривалий час в Україні,  детально ознайомившись зі станом справ у сфері теплопостачання, користуючись досвідом пострадянських країн, ці експерти виклали своє бачення вирішення основних проблем галузі. На їх переконання, без застосування методики стимулюючого тарифоутворення галузь приречена на катастрофічні наслідки.
Наталія Кравченко, заступник Директор Департаменту економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону виступила з презентацією заходів, які спрямовані на оздоровлення фінансового стану підприємств галузі. В ході конструктивного діалогу учасники обговорили ефективність окремих аспектів запропонованих заходів та інші актуальні проблеми ЖКГ.
Директор з розвитку та інвестицій Керуючої компанії «Суворовський» (м. Одесса) Микола Данилюк розповів про інноваційні підходи в роботі керуючих компаній. Такі підходи були застосовані для забезпечення мешканців близько 600 багатоквартирних будинків міста належним рівнем послуг. Окремо звернув увагу на додаткові переваги, які отримали мешканці будинків за рахунок розширення спектру послуг та підняттю його якості. У свою чергу, органи місцевого самоврядування скоротили свої видатки на дотування обслуговуючих комунальних підприємств.
На завершення роботи групи Олег Гарник розповів про стан впровадження секторальної реформи житлово-комунального господарства та реалізації галузевої стратегії Асоціації міст України. Звернувши увагу на успіхи в реалізації окремих компонентів Стратегії, він акцентував увагу присутніх на розгляді Парламентом у другому читанні проекту Закону «Про житлово-комунальні послуги», що відбувався якраз під час засідання робочої групи, та наголосив на проблемах галузі ЖКГ, які будуть вирішенні з прийняттям цього Закону.
Після цього учасники групи в форматі круглого столу обговорили інші актуальні питання сфери житлово-комунального господарства. За результатами роботи було прийняте рішення щодо подальших кроків впровадження секторальної реформи.
В заключному слові Голова Секції з питань житлово-комунального господарства Асоціації міст України Олександр Катриченко подякував усім присутнім за активну участь в роботі, запросив до продовження співпраці та обміну досвідом і після закінчення заходу.

 

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)