14 / Грудень, 2017
Другий день Секції Асоціації міст України з питань соціального захисту населення в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) пройшов в контексті ознайомлення з соціальної інфраструктурою Вінниці.
 
Учасники Секції ознайомились зі діяльністю територіального відділення Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» (Вишенька). Оскільки значна частина присутніх уже була в Прозорому офісі, акцент ставився на нововведеннях. Зокрема, в ЦНАПі нещодавно з'явились робочі місця працівників терцентру та міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Тобто, в «Прозорому офісі» місто додало послуги із соціального забезпечення. Також, у Вишеньці становили спеціальне програмне забезпечення, що дозволить спілкуватись з людьми із вадами слуху. Для того, аби донести свою думку людям з вадами слуху необхідно скористатися лише власним мобільним телефоном, зчитати спеціальний QR-код. Тобто усі слова, які будуть сказані працівниками через навушники, людина «почує» у вигляді смс, яке надходитиме на її телефон.
 
Далі представники міст відвідали виставку-ярмарок «Руками створена краса». На ярмарку було представлено авторські вироби, створені майстрами з інвалідністю, вихованцями інтернатів, людьми, що пересуваються в інвалідних візках. Під час заходу учасники секції поспілкувались із Урядовою уповноваженою з прав осіб з інвалідністю Раїсою Панасюк, яка вже сім років поспіль виступає ініціатором та натхненником заходу.
 
Наприкінці останнього дня учасники секції ознайомились із діяльністю Міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія». Клієнтами Центру є діти та молодь віком від 7 до 35 років, які мають проблеми опорно-рухового апарату, розумовозбережені та проживають в м. Вінниця. «Гармонія» є унікальним центром, оскільки у ньому надається повний спектр послуг, необхідних для людей з інвалідністю, зокрема у ньому діють тренажерна та спортивна зали, кімната релаксації, масажна кімната, кабінет гурткової роботи, де проводять уроки декупажу, вишивки та бісероплетіння, в'язання, група психологічної взаємопідтримки, майстерня ремонту інвалідних візків, кімната «Кафешка» з адаптованими кухонними меблями, актова зала та зала зборів та інші.
 
Учасники секції практично ознайомились із соціальною інфраструктурою Вінниці, обмінялись досвідом та надихнулись величезним бажанням впроваджувати отримані знання у себе в селах, селищах та містах.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)