07 / Вересень, 2018

Учора, 6 вересня 2018 року, на пленарному засіданні Верховної Ради України 226 голосами було прийнято в цілому Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг» (реєстр. № 8556 від 04.07.2018 року). Закон спрямований на подальшу імплементацію міжнародних стандартів у галузі захисту прав осіб з особливими освітніми потребами, створення толерантного та рівного для всіх освітнього середовища, забезпечення конституційних прав і державних гарантій дітям з особливими освітніми потребами на здобуття якісної освіти в закладах освіти державної та комунальної форм власності.

Цим нормативно-правовим актом вносяться зміни до Законів України «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про професійно-технічну освіту» в частині забезпечення права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття освіти, отримання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг у закладах освіти та приведення цих законодавчих актів у відповідність з нормами актів міжнародного права та базового Закону України «Про освіту».

До повноважень органів місцевого самоврядування додаються такі повноваження:

  • забезпечення доступності будівель, споруд і приміщень закладів освіти згідно з державними будівельними нормами і стандартами;
  • здійснення контролю щодо проектування, будівництва та реконструкції будівель, споруд, приміщень закладів освіти з урахуванням принципів універсального дизайну та/або розумного пристосування;
  • забезпечення створення та функціонування інклюзивно-ресурсних центрів;
  • створення належних умов для здобуття освіти особами з особливими освітніми потребами з урахуванням їхніх індивідуальних потреб в умовах інклюзивного навчання.

Реалізація Закону сприятиме врегулюванню питання доступу осіб з особливими освітніми потребами до безкоштовних освітніх, психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг у закладах освіти державної та комунальної форм власності, що в свою чергу сприятиме розвитку і соціалізації таких дітей.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)