14 / Листопад, 2018

14 листопада на засіданні Уряду було прийнято рішення про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоровʼя на 2018 рік, та розподіл резерву медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
Позицію АМУ на засіданні Уряду представляв Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
Кабінет Міністрів додатково перерозподілив 868,72 мільйонів гривень з нерозподілених видатків медичної субвенції на програму «Доступні ліки», а саме забезпечення потреб пацієнтів хворих на цукровий і нецукровий діабет, серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму, додаткове фінансування бюджетної програми лікування пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю методом гемодіалізу; на погашення заборгованості заробітних плат медикам та лікування громадян за кордоном.
7 листопада Урядом вже було прийнято розпорядження «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2018 рік, та розподіл медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» № 813-р (завантажити). Цим рішенням Кабмін збільшив обсяг медичної субвенції на 1 млрд грн  та перерозподілив 0,5 млрд грн з резерву медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам  для:
  • погашення заборгованості по заробітним платам медиків;
  • забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну;
  • лікування ниркової недостатності пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю методом гемодіалізу.
Наступний кроком обласні та Київська міська державні адміністрації протягом тижня розподілять видатки медичної субвенції між обласним бюджетом, бюджетами міст обласного значення, районними бюджетами та бюджетами об’єднаних територіальних громад.
Асоціація міст України підтримує рішення Уряду, яке вирішує важливі для жителів територіальних громад питання забезпечення необхідними лікарськими засобами та медичними виробами.
 
Нагадаємо, що Асоціація міст неодноразово зверталася до Уряду та Міністерства охорони здоров’я з проханням вирішити питання забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну та лікування хворих на ниркову недостатність до кінця 2018 року та наступні роки. 
 
 
Аналітичний центр АМУ
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)