Освітні послуги в ОТГ обговорили під час практикуму у Дніпропетровському регіональному відділені АМУ

13 / Лютий, 2017
10 лютого в Дніпропетровському регіональному відділені Асоціації міст України відбувся практикум на тему: «Освітні послуги в об’єднаних територіальних громадах. Формування освітнього округу», в якому взяли участь голови, заступники, начальники відділів освіти сільських, селищних, міських рад та директори шкіл об’єднаних територіальних громад.
Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
З привітальним словом виступив виконавчий директор Дніпропетровського РВ АМУ С. Квітка. Регіональний консультант проекту ПУЛЬС О. Соколовська розповіла про законотворчий процес щодо діяльності об’єднаних територіальних громад та відзначила недостатність нормативно-правової бази, яка регламентує формування функціонування ОТГ. Про функціонування закладів освіти та особливості формування органу управління освітою в ОТГ, можливі шляхи співпраці територіальних громад розповіла модератор практикуму Т. Маматова. Зокрема, вона зазначила, що одним із вагомих управлінських повноважень, які отримали органи місцевого самоврядування, є право і можливість формування власної ефективної системи забезпечення освітніми послугами населення своєї громади.
На питання представників об’єднаних територіальних громад щодо формування системи управління освітою та освітніх округів відповіла заступник начальника управління – начальник відділу загальної середньої освіти департаменту освіти і науки облдержадміністрації Н. Олейник.
Загальною тезою практикуму стало те, що до об’єднання громад управлінням освітою в селах і селищах займались відділи освіти райдержадміністрацій. Функції виконавчих органів сільських та селищних рад у сфері освіти були мінімальними та полягали в реалізації другорядних завдань для забезпечення шкіл (як наприклад організація підвозу учнів). Тепер же, на відміну від райдержадміністрацій, органи місцевого самоврядування ОТГ  є автономними та мають власні повноваження, у сфері управління освітою і виявляють значно більшу зацікавленість у більш швидкому та ефективному реформуванні освіти на місцях.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)