Особливості надання освітніх послуг в умовах реформування — тема практикуму в Чернівецькому РВ АМУ

13 / Квітень, 2018
13 квітня в Чернівецькому регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Новації законодавства у сфері освіти. Особливості надання освітніх послуг в умовах реформування». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь представники органів місцевого самоврядування Чернівецької області, керівники та спеціалісти управлінь освіти.
Зі вступним словом до учасників звернувся Виконавчий директор Чернівецького РВ АМУ Павло Горюк: «Освіта є однією з найбільш важливих сфер для громад. На неї витрачається найбільше коштів їхніх бюджетів. Деякі громади делегували управління цим напрямком районним адміністраціям, інші — створили свої освітні структурні підрозділи. Однак і ті, і інші потребують якісних знань для своїх дітей».
Модератором заходу виступила начальник відділу освіти Новоселицької районної державної адміністрації Аделіна Руснак, яка представила нововведення в освітньому законодавстві, окремо зпинившись на порядку забезпечення кадрової та фінансової автономності закладів освіти: «Законодавством визначено, що відтепер директорів шкіл ми можемо набирати лише на підставі конкурсу, порядок проведення якого визначено спеціалною Постановою. Головне — забезпечити прозорість такого конкурсу. Ті кандидати, які не працюють  в школі, повинні отримати доступ до всієї інформації, щоб належно підготуватись до конкурсу».
Про впровадження Концепції Нової української школи та нової методики навчання розповіла Світлана Прінько, директор Навчально-методичного центру якості освіти та координації господарської діяльності навчальних закладів області.
Досвідом створення опорної школи в об’єднаній територіальній громаді поділився заступник Мамалигівського сільського голови Володимир Антончук.
Учасники також обговорили особливості фінансування освітньої галузі у 2018 році, зокрема, впровадження нової формули освітньої субвенції. Наприкінці заходу відбулася жвава дискусія.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)