Особливості формування бюджетів ОТГ на 2018 рік вивчали на практикумі у Кіровоградському РВ АМУ

28 / Вересень, 2017
27 вересня  у Кіровоградському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум на тему «Особливості формування бюджетів об’єднаних територіальних громад на 2018 рік». Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС),  який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь голови, заступники голів та секретарі місцевих рад, начальники фінансово-економічних відділів, головні спеціалісти профільних відділів, регіональні консультанти Офісу реформ Кіровоградської області.
Питання бюджетування сьогодні є вкрай актуальною темою і для  громад, що вже створили ОТГ і для тих, хто тільки входить в цей процес.  Начальник управляння економіки Кіровоградської міської ради Любов Бочкова  ознайомила присутніх із змінами чинного законодавства щодо підходів  формування місцевих бюджетів на 2018 рік,  механізмами і результатами від запровадження середньострокового бюджетного планування, плануванням доходів місцевих бюджетів на основі показників соціально- економічного розвитку із урахування прямих міжбюджетних трансфертів в  системі місцевих бюджетів ОТГ.      
Жваве обговорення викликало питання визначення основних напрямів бюджетної політики держави на 2018-2020 роки. Консультант з бюджетних питань Кіровоградського РВ АМУ Анатолій Абрамов виніс на розгляд учасників практикуму постатейне обговорення проекту Бюджетного Кодексу на наступний рік. На думку представників ОМС, частина із запропонованих новації не працюватиме на користь формування спроможних бюджетів і стримуватиме розвиток територій. Висловлені зауваження учасники практикуму запропонували викласти в окремому листі і направити до Асоціації міст України, аби спільними зусиллями відстоювати інтереси громад  на державному рівні.
 
  
Окрему підтримку було висловлено АМУ, яка вже направила до Верховної Ради та Кабміну пропозиції до Держбюджету, що сприятимуть належному бюджетному забезпеченню територіальних громад у 2018 році. Зокрема, на переконання АМУ, важливо не допустити перекладання на місцеві бюджети фінансування пільг населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, плати за утримання будинків, вивезення сміття. Крім того, слід вирішити питання погашення заборгованості щодо пільг з оплати житлово-комунальних послуг, що виникли в попередніх бюджетних періодах, забезпечити надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг в повному обсязі в грошовій формі.
Учасники практикуму отримали корисну і актуальну інформацію щодо проблематики і можливих варіантів  вирішення питань формування  бюджетної політики, обмінялися контактами для подальшої плідної співпраці. Насамкінець присутні  висловили подяку Кіровоградському РВ АМУ за організацію заходу, наголошуючи, що зустрічі у такому форматі є край корисними для працівників органів місцевого самоврядування.
 
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)